RU

Рада дозволила випускникам з окупованих територій вступати до вузів без ЗНО

03.07.2020, 15:33
Рада дозволила випускникам з окупованих територій вступати до вузів без ЗНО - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Верховна Рада прийняла за основу та в цілому закон, що встановлює квоти на вступ у всі вузи України для випускників із тимчасово окупованих територій Криму, Севастополя, Донецької та Луганської областей.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"За" проголосувало 310 нардепів, "проти" - 1, "утрималися" - 13

Рада дозволила випускникам з окупованих територій вступати до вузів без ЗНО

Фракція  Європейська солідарність  наполягала на тому, що перед прийняттям закону в цілому в нього потрібно внести поправки. Однак у такому випадку його могли не встигнути прийняти до початку вступної кампанії. В результаті суперечки, що виникла в залі Ради,  фракція погодилася з тим, що законопроект буде поставлено на голосування в цілому без внесення поправок.

Законопроект дозволяє випускникам шкіл, які проживають на окупованих територіях, вступати на безкоштовне навчання в усі українські вузи, за наявності документа про повну загальну середню освіту та за результатами вступних іспитів.

Раніше такої можливості не було у школярів з окупованих територій Луганської та Донецької областей, вона була передбачена тільки для жителів Криму і Севастополя.

За даними Луганської ОДА, 329 випускників ОРЛО зареєструвалися на основну сесію ЗНО, 76 - на додаткову.

  • 12 травня повідомлялося, що зросла кількість вищих навчальних закладів, до яких випускники з окупованих територій можуть вступати за спрощеною процедурою.
  • 30 травня стало відомо, що абітурієнти з-за кордону або з тимчасово окупованих територій не повинні проходити обсервацію, якщо приїхали для проходження ЗНО.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини