RU

Раді запропонували відкрити реанімації для родичів і опікунів

25.05.2016, 12:24
Раді запропонували відкрити реанімації для родичів і опікунів - Фото
97f1c08156589b12b1cc1ffc1d907edf.jpg
Верховній Раді пропонують відкрити українські реанімації для родичів і опікунів. Відповідний законопроект №4649 зареєстрований в парламенті. Про це на прес-конференції повідомила автор проекту, народний депутат від Самопомічі Олена Сотник, передає кореспондент ЛІГА.net.

"Виходили не тільки зі статистики, тому що смертність зашкалює, тільки дитяча смертність за рік перевищує вже 5 тисяч дітей, а й з міжнародного досвіду. У всіх країнах світу реанімації відкриті. Це не тільки передові Німеччина, США, Ізраїль, але і багато інших країн, які недалеко в своєму економічному розвитку пішли від України. Тому що там є етика і людям нема чого приховувати", - сказала Сотник.

За її словами, закриті реанімації - це радянський атавізм. "Вони закриті тому, що за цими дверима ховаються три основні проблеми. Перша - незбагненна кількість ліків, яка дається або, можливо, не дається пацієнтам. Друге - неконтрольований догляд. Фактично ви не знаєте, надали вашому рідному або дитині допомогу чи ні. І третє звичайно, родичі - це найбільший контролер медичного сервісу. Саме тому на сьогодні українські реанімації закриті", - вважає вона.

Олена Сотник сама зіткнулася з проблемою закритих реанімацій, коли туди потрапив її чоловік. Чотири дні її не пускали в палату, а коли вона туди потрапила, то була вражена побаченим.

"Я була в шоці. Вісім людей, повна відсутність санітарних норм, відсутність належного догляду, тому що одна медсестра на цих вісім чоловік, страшна антисанітарія. Я пообіцяла в той момент, що коли повернемося з Ізраїлю, то перше, що я зроблю, а можливо, єдине, що я зможу зробити як народний депутат - виправити ситуацію і відкрити реанімації ", - розповіла Сотник.

Співініціатор наказу МОЗ про доступ членів родини в реанімації, який пройшов обговорення в квітні-травні, Анастасія Леухіна вважає, що доступ в реанімацію не вимагає узгодження. 12 років тому її дитина померла в реанімації, куди її так і не пустили. "Доступ в реанімації, на мою думку, не потребує узгодження. Щоб бути поруч зі своєю дитиною, мамою або чоловіком, не потрібен МОЗ або Верховна Рада, щоб це регулювати. Потрібна тільки велика доза здорового глузду. І поки у нас в країні немає здорового сенсу, ми боремося за накази і за законопроекти", - пояснила вона.

Уповноважений президента з прав дитини Адміністрації президента Микола Кулеба вважає, що навіть прийняття законопроекту не дасть гарантії того, що в тій чи іншій лікарні не будуть закриті двері в реанімацію. "Це можна порівняти з тортурами. Тому що дитина була з мамою, а тут її не пускають", - вважає він. За його словами, Конвенція ООН чітко говорить, що дитина не може бути розлучена з батьками. Кулеба впевнений, що законопроекти і накази спрацюють, коли зміниться ставлення суспільства до цієї проблеми. "Проблема сьогодні в мізках. І це треба міняти", - підкреслив він.

Читайте також: Палати суворого режиму. Навіщо батькам потрібен доступ в реанімації

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини