RU

Раді пропонують створити Національну службу боротьби з корупцією

09.04.2014, 11:13
Раді пропонують створити Національну службу боротьби з корупцією - Фото
Тетяна Чорновол
Уповноважений уряду з боротьби з корупцією Тетяна Чорновол розробила і подала до Верховної Ради законопроект, який передбачає створення Національної служби боротьби з корупцією. Про це вона повідомила, виступаючи на засіданні Кабінету міністрів.

За словами Чорновол, служба по боротьбі з корупцією має бути наділена функціями дізнання та слідства. "Такий досвід є в багатьох країнах, особливо в тих, які зіткнулися з корупцією широкого масштабу", - сказала вона.

Законопроект розширює визначення корупції, під його дію потрапляють не тільки посадові особи низьких рангів, а й директори держпідприємств, національних акціонерних компаній, а також посадові особи з приставкою "екс".

Законопроект вимагає внесення зміни до Кримінального кодексу, оскільки зараз у ньому корупція не криміналізована. Зміни також передбачають появу в КК двох нових статей - "впровадження корупційних схем" і "організована корупційна група".

Структури національної служби пропонується обмежити 1200 співробітниками. "На рівні Польщі - максимум 1200 чоловік, але починати можна і з меншого. До речі, так само робила і Польща - з 500", - зазначила Чорновол, додавши, що регіональні служби теж передбачені, але почати можна з центрального регіону, а в областях на першому етапі призначити координаторів, які будуть працювати з правоохоронними органами.

Остаточну цифру фінансування, яка потрібна для створення національної служби по боротьбі з корупцією, Чорновол не назвала, зазначивши, що це вимагає більш детального вивчення. При цьому вона привела в приклад Польщу, яка починала створювати Польщу з бюджетом 17,7 млн.євро, а коли розгорнулася в повному складі, наростила його до 30 млн.євро. У службі Гонконгу, яка теж нараховує 1200 осіб, бюджет набагато вище - 85 млн. доларів.

Чорновол розраховує, що служба буде незалежною, особливо від виконавчої влади. Директора служби призначати повинен РНБО, оскільки корупція загрожує саме національної безпеки, а в РНБО входять і прем'єр-міністр, і президент, і силові міністри, з якими службі по боротьбі з корупцією доведеться постійно координувати свою роботу, а голоси за призначення повинні дати не менше двох третин складу РНБО.

За словами Чорновол, законопроект подано до Верховної Ради за підписом народного депутата, голови Адміністрації президента Сергія Пашинського, але документ буде "переподан", щоб там з'явилися підписи цілого ряду депутатів.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив забезпечити супровід проходження законопроекту у Верховній Раді, щоб на першому і другому читанні були враховані всі пропозиції народних депутатів, і Нацслужби по боротьбі з корупцією була створена як дійсно незалежний орган.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини