RU

Раді знову не вистачило сил на антикорупційний закон

15.03.2011, 13:40
Раді знову не вистачило сил на антикорупційний закон - Фото
fd8c89db5f1da747db32262277279e5d.jpg

Раді знову не вистачило сил на антикорупційний закон

Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про основи запобігання і протидії корупції в Україні" N7487, спрямувавши ряд статей на повторне друге читання. Рішення підтримали 330 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, до повторного другого читання Комітет Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією готуватиме статті 1, 11, 12 і "перехідні положення".

Під час обговорення законопроекту народний депутат від НУНС Арсеній Яценюк зазначив, що практично всі поправки, запропоновані опозицією, відхилені. "Основні положення законопроекту - а це, насамперед, відповідальність Президента, Прем'єр-міністра, глави Верховної Ради, міністрів, керівників спеціальних і правоохоронних органів - виключені із закону. Основні питання, якими передбачається відповідальність вищих посадових осіб, умисно не проголосовані вами. Цей закон - ні що інше як імітація боротьби з корупцією. Ви не хочете з нею боротися, ви її очолили і повністю цим задоволені", - сказав політик.

У свою чергу, глава підкомітету Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, нардеп від Партії регіонів Іван Вернідубов зазначив, що положення щодо відповідальності вищих посадових осіб, повністю повторюють редакцію закону про боротьбу з корупцією, прийнятого у 2009 році. "Ми нічого не змінили, так що, Арсенію Петровичу, я не знаю, до чого ваш виступ. Тоді ви приймали, голосували, все було нормально, ваша влада була, а зараз вже все не так чомусь. Все так, Арсенію Петровичу", - зазначив він.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин, підбиваючи підсумки обговорення, зазначив, що, заявляючи про те, що документ вихолощений, "ми десь на підсвідомості не хочемо і з одного боку, і з іншого, щоб цей закон був. Тим більше що було багато розмов з народними депутатами, які висловлювали побоювання, що у разі прийняття цього закону він може бути застосований до представників опозиції. Очевидно, такі побоювання мають право на життя".

Нагадаємо, 4 березня, депутати розглянули поправки до всіх 33 статей законопроекту і майже завершили розгляд статей заключних положень документа, які передбачають внесення змін до низки законодавчих актів України в зв'язку з прийняттям антикорупційного закону.

Після того, як розгляд основного тіла законопроекту був завершений, перший віце-спікер Адам Мартинюк зазначив, що при остаточному голосуванні за законопроект він буде розділений на два окремі закони: власне текст і зміни до інших законодавчих актів. Документи окремо будуть подані на підпис Президенту. Таку пропозицію А.Мартинюка підтримали 254 народних депутатів.

23 грудня минулого року Верховна Рада прийняла у першому читанні зазначений законопроект, який Президент України В.Янукович вніс у парламент як невідкладний.

Цей документ передбачає розширення кола суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення, а також уточнення і конкретизацію умов віднесення до таких суб'єктів окремих осіб; введення нового порядку здійснення фінансового контролю, встановлення обов'язку декларування як прибутків, так і витрат, визначення термінів подачі декларації і опублікування в офіційних друкарських виданнях декларацій про майнове становище, прибутки і витрати чиновників.

Проект впроваджує Єдиний державний реєстр осіб, що здійснили корупційні правопорушення, - єдину базу даних, в якій будуть зосереджені відомості про всіх осіб, притягнутих до відповідальності за скоєння корупційних правопорушень.

Перед цим Верховна Рада визнала закони "Про основи запобігання і протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за здійснення корупційних правопорушень" і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення" такими, що втратили силу.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини