RU

Рішення ЄСПЛ по другій скарзі Тимошенко буде після листопаду

17.07.2013, 13:07
Рішення ЄСПЛ по другій скарзі Тимошенко буде після листопаду - Фото
Сергій Власенко
З листопада 2013 року в будь-який момент можна буде чекати рішення ЄСПЛ по другій скарзі  Юлії Тимошенко. Про це повідомив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Власенко зазначив, що ЄСПЛ завершив підготовчу частину роботи по другій скарзі Тимошенко, і тепер український уряд повинен буде дати свою відповідь протягом 16 тижнів.

Власенко підкреслив, що комунікації з українським урядом повинні завершитися 23 жовтня. "У відповідності з процедурою, захист повинен подати свої заперечення на зауваження уряду. Повірте, ми це зробимо дуже швидко, ми це зробимо протягом одного тижня - максимум двох, і після цього в будь-який момент можна буде чекати рішення Європейського суду з прав людини" , - сказав він.

Захисник Тимошенко підкреслив, що процедура розгляду справи в Європейському суді не передбачає конкретної дати винесення рішення, але після завершення всіх процедур воно може бути винесено в будь-який момент.

Власенко нагадав, що в другій скарзі Тимошенко йдеться, зокрема, про позбавлення її права на незалежне і справедливе правосуддя. "У першу чергу йдеться про відсутність незалежного і справедливого правосуддя при розгляді газової справи. Це так зване порушення статті 6 Європейської конвенції з прав людини, в сукупності зі статтею 18, що стосується політичних мотивів всього судового процесу, не тільки питання затримання, арешту і перебування під вартою, а й усього судового процесу в усіх судах при розгляді так званої газової справи Юлії Тимошенко", - сказав він.

Крім цього, за словами Власенка, йдеться про незаконність поновлення кримінальної провадження у справі ЄЕСУ. Крім цього, у скарзі йдеться про низку порушень інших статей конвенції. "Зокрема, йдеться про порушення ст. 8 - йдеться про численні відео, які незаконно викидає пенітенціарна служба в інтернет, а також йдеться про порушення ст. 3 - це нелюдське поводження і тортури", - додав він.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини