RU

Рішення ЄС з Україною поки відкладено, - ЗМІ

21.10.2013, 09:54
Рішення ЄС з Україною поки відкладено, - ЗМІ - Фото
1a96ab49fe2fe6f9e4ea614d2ac21e9b.jpg
У понеділок Рада Європейського союзу на рівні глав МЗС обговорить виконання Україною критеріїв підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Але рішення з даного питання сьогодні прийнято не буде - в країнах ЄС впевнені  що Київ не досяг необхідного прогресу. Про це пише Комерсант-Україна.

Засідання Ради ЄС з міжнародних справ, яке почнеться вранці 21 жовтня в Люксембурзі, протягом декількох місяців називали "історичним" і "вирішальним" для України. У цей день рада запланувала вивчити прогрес, досягнутий нашою країною у виконанні критеріїв підписання угоди про асоціацію (УА), і прийняти рішення про те , чи буде підписаний цей договір на саміті Східного партнерства, який відбудеться у Вільнюсі 28-29 листопада.

На минулому тижні Євросоюз офіційно визнав, що 21 жовтня рішення про підписання УА з Україною прийняти не вдасться. А для того щоб не відповідати Києву офіційною відмовою, Рада ЄС вирішила дати відстрочку для проведення залишилися реформ.

Найгірша ситуація склалася з виконанням двох пунктів "списку Фюле", в яких від Києва було потрібно поліпшити бізнес-клімат та подолати наслідки вибіркового правосуддя. "У ситуації з бізнес-кліматом не просто немає прогресу - там явний регрес у порівнянні з 2012 роком", - заявив високопоставлений західний дипломат, акредитований в Києві. Проте в Євросоюзі готові закрити очі на цю проблему. Важлива вимога ЄС - почати реформу прокуратури , але тут зусилля влади відповідають європейським очікуванням. Фактично єдиною умовою підписання СА залишається звільнення Юлії Тимошенко.

Тим часом у Брюсселі вже почалася дискусія про можливість знову відкласти крайній термін ухвалення рішення про підписання УА в разі, якщо на листопадовій зустрічі міністри закордонних справ країн-членів ЄС не дійдуть консенсусу. 15 жовтня представник Європейської служби зовнішніх дій Дірк Шубель заявляв, що 18 листопада - крайня дата, і якщо до цього дня компроміс не буде досягнутий, то Євросоюз офіційно відмовиться від підписання договору у Вільнюсі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини