RU

Рішення Ради про мову навчання відповідає Конституції - МОН

11.09.2017, 18:15
Рішення Ради про мову навчання відповідає Конституції - МОН - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine
У Міносвіти заявляють, що редакція статті 7 закону України про освіту, яка викликала стурбованість влади Угорщини і Румунії, відповідає Конституції України і Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. Про це йдеться в офіційному роз'ясненні міністерства, яке є в розпорядженні Укрінформу.

"Прийняті зміни відповідають Конституції України і рішенням Конституційного суду від 14 грудня 1999 року у справі про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України..." - сказано в повідомленні.

У міністерстві відзначили, що в останні роки спостерігається стійка тенденція до зниження рівня і погіршення якості загальної середньої освіти у дітей зі шкіл з навчанням на мовах національних меншин, що підтверджується, зокрема, результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

За даними Міносвіти, у 2016 році понад 36% випускників Закарпаття здали ЗНО з української мови з результатом від 1 до 3 балів за 12-бальною шкалою. Загалом же в 2016 році 60,1% школярів, що належать до угорської і румунської меншин, здавали ЗНО з математики та історії України однією із цих мов, взагалі не подолали поріг склав/не склав з тестування з української мови.

"Такі тенденції призводять до порушення конституційного права дітей на вступ до вищих навчальних закладів України на конкурсній основі", - відзначили в МОН.

Раніше МЗС Румунії висловив стурбованість з приводу прийнятого Верховною Радою 5 вересня закону про освіту, зокрема статті 7 закону, що стосується освіти мовами національних меншин.

Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто вважає новий закон "соромом і ганьбою". Він віддав розпорядження угорським дипломатам не підтримувати українські ініціативи в міжнародних організаціях, а також не підтримувати важливі для України рішення.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини