RU

Рішення про конфіскацію грошей Януковича вимагають опублікувати

04.07.2017, 13:10
Рішення про конфіскацію грошей Януковича вимагають опублікувати - Фото
Віктор Янукович
На сьогоднішньому засіданні комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції прозвучала вимога оприлюднити текст рішення суду про конфіскацію $1,5 млрд Віктора Януковича  і його оточення, однак комітет не зміг прийняти жодного рішення з цього питання. Про це повідомляє кореспондент LIGA.net.

На засіданні представник Transparency International Ukraine Андрій Слюсар зазначив, що рішення Краматорського міського суду про конфіскацію коштів, всупереч чинному законодавству, до сих пір не опубліковано в реєстрі судових рішень, а тому громадський контроль за його виконанням неможливий.

У той же час Слюсар підкреслив, що характер рішення "викликає побоювання" і є ризик його оскарження, після якого конфісковані активи, можливо, доведеться повернути.

Також представник TIU заявив, що мотивування військової прокуратури з приводу непублікації рішення "суперечать закону і застосовані без підстав". З цих причин громадські працівники просять антикорупційний комітет зобов'язати прокуратуру розсекретити і оприлюднити рішення про конфіскацію коштів Януковича, додав Слюсар.

Народний депутат  Сергій Лещенко, який, за його словами, зміг ознайомитися з цим судовим рішенням, назвав його "надзвичайно вразливим для критики" і подальшого оскарження.

Читайте також: Кіпрські офшори оскаржили спецконфіскацію "грошей Януковича"

Оскільки представники військової прокуратури на засіданні комітету були відсутні, депутати не мали змоги почути їхні аргументи і перейшли до розгляду наступного питання.

Також в ході дискусії прозвучало твердження, що підозрюваний в корупції колишній військовий прокурор АТО Костянтин Кулик був недавно нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня саме за завершення "справи про конфіскацію 1,5 мільярда".

28 квітня 2017 року стало відомо, що Краматорський суд постановив конфіскувати в держбюджет $1,5 млрд, заарештованих на рахунках оточення Януковича.

У червні повідомлялося, що військова прокуратура заборонила публікувати дане рішення "до завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні".

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини