RU

Річниця президентства: Януковича страхують від гострих питань?

21.02.2011, 14:05
Річниця президентства: Януковича страхують від гострих питань? - Фото
d7cf53d54a42195bc8bbfd7295ec6879.jpg

Річниця президентства: Януковича страхують від гострих питань?

Збір питань від користувачів Інтернету для трьохгодинного телемосту "Розмова з країною" Президента України Віктора Януковича, який відбудеться 25 лютого і буде присвячений першій річниці президентства В.Януковича, проходить у закритому режимі. Користувачі не можуть бачити на акредитованих сайтах УНІАН і "Інтерфакс" поставлені запитання, а також не можуть голосувати за них.

"Я, як керівник структури, прихильник того, щоб усі питання публікувалися відкрито. Але поки що ми не знайшли технічного рішення, як це краще зробити. Вже зараз у нас близько 5 тисяч питань. Наші фахівці поки не знають, як їх краще виставляти. Але голосування з питань не буде однозначним - це наше рішення, редакція сама буде визначати, які питання ставити Президенту", - наголосив головний редактор УНІАН Олександр Харченко у коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ.

До того ж, за словами О.Харченка, в Адміністрації Президента "більш консервативний підхід". "Вони вважають, що публікувати питання недоцільно. Але наша позиція - це зробити треба. Але як це робити - поки не знаємо. Можливо, ближче до 25 лютого ми якось питання опублікуємо", - додав він.

О.Харченко розповів, що часу ставити питання від Інтернет-аудиторії буде мало. "Спочатку нам говорили про 10 хвилин, тепер менше... Дай Бог, щоб хоч би п'ять хвилин у нас було на одне включення, щоб ставити наші питання", - сказав він.

Відповідаючи на питання, хто з боку АП займається співпрацею з агентством, О.Харченко зазначив, що "це технічні люди". Він додав, що жодного разу не спілкувався із заступником глави АП Ганною Герман, яку вважають відповідальною за зв'язки із ЗМІ в Адміністрації.

Нагадаємо, що у часи Віктора Ющенка питання з Інтернету збиралися інакше: користувач міг додати своє питання, побачити інші питання і, проголосувавши, визначити, які питання потрібно ставити главі держави насамперед. На першій Інтернет-конференції В.Ющенка така система спрацювала, внаслідок чого Президенту довелося відповідати на складне питання зі сфери IT (що абсолютно не має стосунку до діяльності Президента, але за який проголосувала найбільша кількість користувачів).

Вдруге, коли на новій Інтернет-конференції "вибилося у лідери" питання про те, "скільки треба заплатити, щоб Президент, уряд і Рада назавжди поїхали із країни", В.Ющенко несподівано відмовився від конференції, мотивуючи це "екстреною нарадою".

Очевидно, нинішня Адміністрація Президента вирішила перестрахуватися від незручних питань. У результаті на сайтах двох інформаційних агентств не передбачені можливості перегляду чужих питань і голосування за них.

Водночас, за даними "Газети по-київськи", 25 лютого питання в ефір, яке транслюватимуть шість загальнонаціональних каналів країни, надходитимуть з 16 точок України. У Києві ця точка - сміттєспалювальний завод на Харківському масиві. Майданчики для спілкування у кожному з міст, за даними джерела газети, вибрані відповідно актуальності теми, що обговорюється для регіону. З Єнакієве, батьківщини Президента, питатимуть про вугільну промисловість, а киянам як найактуальнішу тему запропонували тему забруднення навколишнього середовища і комунальних бід.

Репетиція заходу пройде на підготовлених майданчиках за день до телемосту, 24 лютого. За інформацією газети, на кожній з майданчиків має бути присутній мінімум один "підготовлений" глядач - на випадок неадекватності тих, хто "випадково" зібрався. Організатори розраховують, що за три години спілкування В.Янукович встигне відповісти на 40-60 питань. Декілька з них - від Інтернет-користувачів. На одне питання відводиться близько трьох хвилин.

Нагадаємо, раніше комітет Київської незалежної медіа-профспілки закликав ЗМІ зробити все, щоб "розмова з країною" Президента В.Януковича не стала його PR-акцією. Профспілка закликала інформагентства і телеканали, які є співорганізаторами проекту "Розмова з країною", докласти всі сили для того, щоб під час спілкування Президента з народом в ефірі прозвучали "не питання, підготовлені зазделегідь чиновниками Адміністрації Президента, а питання від реальних громадян".

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини