Путін сказав, що чекає Курильські острови

23.01.2019, 10:52
Путін сказав, що чекає Курильські острови - Фото
Владимир Путин (фото - ЕРА)

Президент Росії зазначив, що Москва буде дотримуватися договору 1956 року

Росія і Японія продовжать переговори про підписання мирного договору. Про це на прес-конференції за підсумками двосторонньої зустрічі в Москві заявили президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, повідомляє Радіо Свобода.

За словами Путіна, обидві країни зацікавлені в підписанні документа. При цьому умови для мирного договору повинні бути прийнятні для обох країн і підтримані суспільством. Позиція Росії залишається незмінною. Президент Росії заявив, що Москва буде дотримуватися договору 1956 року.

Абе заявив, що невирішену за 70 років проблему "необхідно вирішувати, але зробити це непросто". Він також повідомив, що Москва і Токіо домовилися організувати новий чартерний рейс для колишніх жителів південної частини Курильських островів, щоб ті змогли відвідати могили предків.

Японський прем'єр очікує нової зустрічі з російським лідером в червні 2019 року.

Японія не визнає російську приналежність островів Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї. Вони відійшли до СРСР за підсумками Другої світової війни. Через суперечку про приналежність островів Росія і Японія досі не підписали мирний договір.

У вересні 2018 року президент країни-агресора Володимир Путін закликав Японію підписати мирну угоду з Москвою "без будь-яких умов" до кінця року, щоб спробувати вирішити довготривалий територіальний спір.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих