Путін затвердив військову доктрину з урахуванням війни в Україні

26.12.2014, 17:05
Путін затвердив  військову доктрину з урахуванням війни в Україні - Фото
Володимир Путін (фото - putin.kremlin.ru)

У новій редакції документа конфлікти поблизу кордонів РФ, розширення НАТО та демократичні режими в суміжних країнах віднесені до зовнішніх загроз

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про нову редакцію військової доктрини РФ. Про це повідомив офіційний сайт Кремля. Іншим указом колишня редакція визнана такою, що втратила силу.

Документ вносить уточнення в діючу доктрину. Уточнення військової доктрини Російської Федерації проведені на виконання рішення Ради безпеки Росії від 5 липня 2013 року. Внесені зміни схвалені на нараді Ради безпеки Росії 19 грудня 2014 року.

Зміни, як наказувала колишня доктрина, внесені у зв'язку зі "зміною характеру військових небезпек і військових загроз, завдань у сфері забезпечення воєнної безпеки та оборони, а також умов розвитку Російської Федерації".

Як повідомив офіційний сайт Ради безпеки, зміни "в першу чергу стосуються появи нових загроз РФ, які проявилися в ситуації в Україні і навколо неї, а також у подіях на півночі Африки, в Сирії, Іраку та в Афганістані". "У боротьбі провідних держав світу за свої інтереси типовими стали "непрямі дії", використання протестного потенціалу населення, радикальних і екстремістських організацій, приватних військових компаній; нарощується наступальний потенціал НАТО безпосередньо біля російських кордонів, активно проводяться заходи з розгортання глобальної системи ПРО", - наголошується в повідомленні Радбезу.

У новій редакції військової доктрини РФ нарощування силового потенціалу НАТО віднесено до основних зовнішніх військових небезпек для Росії. До них ставитися наділення Північноатлантичного блоку "глобальними функціями, реалізованими в порушення норм міжнародного права", а також "наближення військової інфраструктури країн - членів НАТО до кордонів Російської Федерації, в тому числі шляхом подальшого розширення блоку".

Серед основних військових небезпек оновлена військова доктрина вказує на розгортання і нарощування іноземних контингентів в суміжних державах і в прилеглих акваторіях, "у тому числі для політичного і військового тиску на Російську Федерацію".

У списку небезпек перераховані застосування на території сусідніх країн військової сили в порушення норм міжнародного права, виникнення вогнищ і ескалація там збройних конфліктів, а також встановлення в суміжних державах режимів (демократичних, прозахідних, - ред.), чия політика загрожує інтересам РФ.

Під основними військовими небезпеками нова версія доктрини розуміє також "територіальні претензії до Російської Федерації і її союзників, втручання в їх внутрішні справи".

Нагадаємо, сьогодні Путін знову зібрав засідання Радбезу РФ через ситуацію в Україні.

За матеріалами: ТАСС

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить