RU

Путін затвердив військову доктрину з урахуванням війни в Україні

26.12.2014, 17:05
Путін затвердив  військову доктрину з урахуванням війни в Україні - Фото
Володимир Путін (фото - putin.kremlin.ru)
Президент РФ Володимир Путін підписав указ про нову редакцію військової доктрини РФ. Про це повідомив офіційний сайт Кремля. Іншим указом колишня редакція визнана такою, що втратила силу.

Документ вносить уточнення в діючу доктрину. Уточнення військової доктрини Російської Федерації проведені на виконання рішення Ради безпеки Росії від 5 липня 2013 року. Внесені зміни схвалені на нараді Ради безпеки Росії 19 грудня 2014 року.

Зміни, як наказувала колишня доктрина, внесені у зв'язку зі "зміною характеру військових небезпек і військових загроз, завдань у сфері забезпечення воєнної безпеки та оборони, а також умов розвитку Російської Федерації".

Як повідомив офіційний сайт Ради безпеки, зміни "в першу чергу стосуються появи нових загроз РФ, які проявилися в ситуації в Україні і навколо неї, а також у подіях на півночі Африки, в Сирії, Іраку та в Афганістані". "У боротьбі провідних держав світу за свої інтереси типовими стали "непрямі дії", використання протестного потенціалу населення, радикальних і екстремістських організацій, приватних військових компаній; нарощується наступальний потенціал НАТО безпосередньо біля російських кордонів, активно проводяться заходи з розгортання глобальної системи ПРО", - наголошується в повідомленні Радбезу.

У новій редакції військової доктрини РФ нарощування силового потенціалу НАТО віднесено до основних зовнішніх військових небезпек для Росії. До них ставитися наділення Північноатлантичного блоку "глобальними функціями, реалізованими в порушення норм міжнародного права", а також "наближення військової інфраструктури країн - членів НАТО до кордонів Російської Федерації, в тому числі шляхом подальшого розширення блоку".

Серед основних військових небезпек оновлена військова доктрина вказує на розгортання і нарощування іноземних контингентів в суміжних державах і в прилеглих акваторіях, "у тому числі для політичного і військового тиску на Російську Федерацію".

У списку небезпек перераховані застосування на території сусідніх країн військової сили в порушення норм міжнародного права, виникнення вогнищ і ескалація там збройних конфліктів, а також встановлення в суміжних державах режимів (демократичних, прозахідних, - ред.), чия політика загрожує інтересам РФ.

Під основними військовими небезпеками нова версія доктрини розуміє також "територіальні претензії до Російської Федерації і її союзників, втручання в їх внутрішні справи".

Нагадаємо, сьогодні Путін знову зібрав засідання Радбезу РФ через ситуацію в Україні.

За матеріалами: ТАСС

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини