RU

Путін засекретив дані про загиблих в спецопераціях силовиків РФ

28.05.2015, 13:41
Путін засекретив дані про загиблих в спецопераціях силовиків РФ - Фото
Фото: ЕРА
Інформація про загиблих військовослужбовців збройних сил Російської Федерації під час проведення спецоперацій в мирний час буде засекречена. Відповідний документ, підписаний президентом РФ Володимиром Путіним, був розміщений сьогодні на Офіційному порталі правової інформації.

Варто відзначити, що раніше таємними відомостями силового відомства РФ вважалася тільки інформація про втрати особового складу під час військових дій. Однак своїм сьогоднішнім указом Путін змінив закон 1995 року, прийнятий ще під час 1-ї чеченської війни, яка також вважалася спецоперацією, що проводиться в мирний час.

Крім того, президент РФ відніс до держтаємниці інформацію про осіб, яких розвідка вивчає в цілях їх залучення до сприяння на конфіденційній основі. Спочатку засекреченими були тільки дані тих осіб, які таке сприяння надавали.

Голова Спілки комітетів солдатських матерів Російської Федерації Валентина Мельникова в коментарі агентству 
РБК назвала "підлим" таке рішення Путіна.

"У нас ніколи не публікувалися відомості про втрати в спецопераціях. Це жахливо, і це підло, бо виходить, що населення країни не знає, що і де відбувається. Один час Головна військова прокуратура публікувала кількість загиблих і травмованих у мирний час за кількістю кримінальних справ, але в останні роки вона цього не робить", - сказала вона.


111.jpg
222.jpg
333.jpg
444.jpg


З лютого 2014 року в Україні триває військовий конфлікт між російськими бойовиками і їх проросійськими пособниками з одного боку, і українською армією - з іншого. Кремль, незважаючи ні на що, продовжує заперечувати, що за сепаратистів Донбасу воюють російські військовослужбовці.

Відзначимо, що активісти та російські правозахисники знаходили свіжі могили військових, загиблих при нез'ясованих обставинах. В одному з недавніх випадків в травні 2015
були виявлені могили солдатів, загиблих, за відомостями активістів, під час бойових дій в Донбасі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини