RU

Путін про Україну, війну, курс рубля і опозицію. Ключові цитати

18.12.2014, 16:23
Путін про Україну, війну, курс рубля і опозицію. Ключові цитати - Фото
Володимир Путін (фото - скриншот)
Президент Росії  Володимир Путін 18 грудня провів велику підсумкову прес-конференцію, в ході якої говорив і про війну в Україні. Тональність його відповідей абсолютно відповідає пропагандистській лінії Кремля, яка переконує російського обивателя в існуванні міфічних "бандерлогів", "каральній операції проти ополченців південного сходу" та інших подібних кліше. Манера, в якій Путін говорив про Україну, свідчить про те, що згортати агресію проти України він не має наміру. Питання лише в методах. Нижче - кілька ключових цитат політика, який розв'язав криваву війну в Донбасі і анексував Крим.

Про звільнення Надії Савченко

За даними наших правоохоронних органів, навідником під час вбивства (російських пропагандистів у зоні АТО - ред.) була Надія Савченко. Якщо в ході попереднього слідства і судового розгляду з'ясується, що вона ні в чому не винна, вона негайно буде звільнена. Якщо з'ясується, що вона винна, вона буде відбувати покарання відповідно до рішення російського суду.

Про російські війська в Донбасі

Всі люди, які за покликом серця виконують свій обов'язок або добровільно беруть участь в якихось бойових діях, у тому числі на південному сході України, не є найманцями, бо за це грошей не отримують. У нашій суспільній свідомості те, що відбувається на Україні, - це каральна операція, але вона проводиться київською владою, а не навпаки. Адже це не ополченці південного сходу направили свої підрозділи на Київ, а навпаки - київська влада підігнала війська на південний схід.

Про економіку, Крим і ведмедя

Те, що відбувається з російською економікою - це не розплата за Крим, це плата за наше природне бажання самозберегтися як нація, як цивілізація, як держава... Згадав наш найбільш впізнаваний символ - ведмедя, який охороняє свою тайгу. Якщо продовжити такі аналогії, мені самому іноді приходить в голову думка: можливо, ведмедику нашому треба посидіти спокійно, не ганяти поросят і підсвинків по тайзі, а харчуватися ягідками, медком. Може, його в спокої залишать? Не залишать. Тому що будуть завжди прагнути до того, щоб посадити його на ланцюг. А як тільки вдасться посадити його на ланцюг, вирвуть і зуби, і кігті. В сьогоднішньому розумінні - це сили ядерного стримування. Тому справа не в Криму, справа в тому, що ми захищаємо свою самостійність, свій суверенітет і право на існування.

Про мінські домовленості

Це дуже важлива частина і ми за їх виконання. По-перше, я був одним з ініціаторів самої зустрічі в Мінську разом з Петром Олексійовичем Порошенком. І, безумовно, президент України, звичайно, хоче врегулювання, у мене немає сумнівів, що він прагне до цього. Але він там не один, ми от зараз чуємо заяви інших посадових осіб про те, що потрібно там мало не воювати до кінця, мало не все може призвести до якоїсь загальноконтинентальної кризи. Ми чуємо багато войовничих заяв. Думаю, що президент Порошенко налаштований все-таки на врегулювання. Але потрібні конкретні дії, потрібні кроки. Мінських домовленостей потрібно дотримуватися. Наші представники в Мінську підписали меморандум у вересні, а до нього було докладено протоколи, які визначали лінію розмежування. Так от донеччани ці протоколи не підписали. Ось в чому питання.

Про обмін полоненими

Всі наполягають на обміні військовополонених. Я вважаю, що потрібно всіх поміняти на всіх, без жодних умов. Життя складніше. Ось коли з'являються списки, з'ясовується, що в них з української сторони є особи, які затримані були зовсім не в зв'язку з бойовими діями на сході України, а де-небудь в Херсоні або Одесі. Треба звіряти ці списки. Я вважаю, що потрібно, щоб люди до Нового року, до Різдва опинилися в своїх сім'ях незалежно ні від яких інших обставин.

Про цькування інакомислячих в Росії і межу між опозицією і п'ятою колоною


Не відчуваю ніякої відповідальності у цьому відношенні. Всі мої дії спрямовані на те, щоб згуртувати наше суспільство, а не розділяти його. І якщо ви вважаєте, що це сталося, то я повинен тоді більш акуратним бути у своїх висловлюваннях публічних. Але лакувати все нескінченно теж неможливо, треба іноді речі називати своїми іменами. Питання надзвичайно складне - грань дуже тонка, важко, напевно, дати наукове визначення - де закінчується опозиція і починається п'ята колона.

Про позасудові розправи і спалені будинки родичів муджахідів в Чечні


З приводу того, що сказано Кадировим стосовно родичів терористів, їх житла, вигнання з республіки. Звичайно, у мене немає і не може бути ніякого іншого підходу крім одного - в Росії всі повинні дотримуватися діючих в нашій країні законів. І ніхто не зважає винним доти, поки це не визнано судом... Як правило, родичі людей, які здійснюють теракти, знають про це в переважній більшості випадків. Але це не дає права нікому, в тому числі керівнику Чечні, права на якісь досудові розправи. Більше того, відповідні правоохоронні органи зараз проводять з цієї нагоди попередню перевірку - хто були ті люди, які спалили будинки родичів терористів. Тому що це були люди в масках. Сама заява Кадирова могла бути й просто емоційною, а цим міг хтось і скористатися.

Про повалення влади

Заспокойтеся, у нас немає палаців, тому і переворотів палацових бути не може. У нас є офіційна резиденція Кремль - вона добре захищена і це теж фактор нашої державної стабільності. Але стабільність заснована не на цьому. Вона заснована і не може бути ніякої іншої більш міцної бази, ніж підтримка російського народу. ...Вчинення держперевороту - це величезна помилка. Східна Європа, наші сусіди, зокрема Україна - це не бананова республіка, це навіть не Північна Африка і не Сомалі, де можна за допомогою якихось спеціальних засобів або бойовиків або людей, які незадоволені політикою свого керівництва, проводити державний переворот... Ми мали розмови з керівництвом Сполучених Штатів Америки, нам весь час говорили: "Тільки нехай Янукович не застосовує силу". Він не застосував. Результат - державний переворот.

Про падіння курсу рубля

Чи можливо це, чи можливо подальше зниження цін на нафту, і чи буде це впливати на національну валюту і відповідно на інші показники, включаючи інфляцію? Так - можливо. Центральний банк і уряд вживають адекватних заходів до сьогоднішньої ситуації. Є питання і до уряду, і до Центробанку з приводу своєчасності, якості цих прийнятих заходів, можна "наїжджати на Набіулліну", але в цілому політика ЦБ є адекватною - абсолютно адекватно і в правильному напрямку відбуваються дії... Ми неминуче вийдемо із цієї ситуації з позитивним знаком. Неминуче - і в силу зростання світової економіки і в потребах в енергоресурсах, які у нас нікуди не подінуться.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини