RU

Путін недооцінює ризики своєї політики в Україні - Liberation

16.04.2014, 10:40
Путін недооцінює ризики своєї політики в Україні - Liberation - Фото
Володимир Путін (фото - ЕРА)
"Росіяни готові йти до кінця, але Москва недооцінює ризики своєї політики в Україні", - пише Liberation. "Росіяни недооцінюють здатність українців до опору, а також наслідки та ризики своєї політики. Вони виходять з постулату, що ЄС і США не здатні застосувати справжні санкції проти їхньої країни", - переконана співробітниця Паризького інституту політичних досліджень Анн Тенгі.

"Слід спробувати зрозуміти, що відбувається, - говорить політолог. - Може бути, Росія намагається зміцнити свої позиції, щоб мати можливість нав'язувати умови в ході чотиристоронньої зустрічі, наміченої на четвер, або ми присутні на репетиції того, що сталося в Криму? Важко позитивно відповісти на це питання, беручи до уваги, що відсоток російськомовного населення на сході України значно нижче, ніж у Криму, і, згідно з опитуваннями, набагато менше жителів виступають за приєднання до Росії. Разом з тим в минулі вихідні ситуація в багатьох містах на сході країни була дуже схожа на ситуацію на півострові: серія акцій була, як здається, скоординована і проведена людьми без нашивок та розпізнавальних знаків. У зв'язку з цим у нас виникає питання: чи не були заворушення спровоковані Москвою? Чи готове російське керівництво дійти до застосування сили? Я хотіла б помилятися, але у мене склалося враження, що російські лідери готові йти до кінця, оскільки вони не домоглися бажаного".

"Росіяни хотіли б, щоб суверенітет України був обмежений - звідси і пропозиція Москви про федералізацію. Щоб цей проект був прийнятий, росіяни готові зайти дуже далеко. Цей проект допоміг би Москві взяти під свій контроль східні області України, що важливо для неї як з політичної, так і з економічної точок зору", - переконана Тенгі.

Відповідаючи на питання кореспондента про те, як можна зупинити Росію, Анн Тенгі сказала: "Євросоюз повинен показати, що має намір змінити джерела поставок газу. Подібне рішення висвітить переконання ЄС, що ситуація зайшла занадто далеко і що більше не можна йти шляхом партнерства".

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини