RU

Путін не піде в наступ до кінця червня - російський експерт

02.06.2015, 11:44
Путін не піде в наступ до кінця червня - російський експерт - Фото
Президент РФ Володимир Путін і міністр оборони Сергій Шойгу. Фото - mil.ru
Санкції Заходу дійсно тиснуть на економіку Росії і для того, щоб послабити їх або зовсім скинути з себе, Кремль не буде, принаймні, в найближчі тижні - до саміту ЄС, проводити активні бойові дії на території України. Таке припущення в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ висловила науковий співробітник Інституту Брукгінса (США), російський політолог Лілія Шевцова.

"Мені здається, що до кінця червня-початку липня Кремлю нераціонально використовувати військові дії. Тому що Москва зацікавлена ​​в знятті санкцій, а це питання розглядатиметься на саміті Євросоюзу 24-26 червня. Отже, до цього часу напад на Маріуполь та інші військові ходи просто нераціональні", - сказала Шевцова.

У випадку "гарної поведінки", і, якщо ЄС на найближчому саміті вирішить, що Мінські угоди дійсно виконуються,  Путін дійсно може розраховувати на зняття або часткове ослаблення економічних санкцій вже в липні-2015, вважає експерт.

"Мінські угоди трактуються різними сторонами на свою користь. Існують різні трактування цих угод. І якщо Захід погодиться на трактування, яке буде об'єднувати Європу, про те, що Мінськ-2 виконується і ці угоди не втратили актуальності, то в липні ми будемо мати якщо не скасування санкцій, то часткове їх скорочення. Якщо Захід прийде до висновку про те, що Мінськ-2 не дотримується, тоді буде нова хвиля санкцій"- говорить політолог.

У той же час, на думку експерта, гарантувати що-небудь щодо подальшої поведінки путінських військ у Донбасі неможливо - так як тактика Кремля абсолютно непередбачувана.

"Російські спостерігачі не можуть дати однозначний прогноз щодо планів путінського режиму по Україні. Тому що ситуація з Донбасом розвивається в рамках передбачуваної тенденції Вона полягає в примусі вас, українців, до любові всякою ціною - але при цьому за допомогою абсолютно непередбачуваної тактики. А в рамках непередбачуваної тактики можливі всі дії - військові, економічні, торговельні та інші спокушання в різних формах. Вам потрібно бути готовими до всього", - сказала Шевцова в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ.

Читайте повний текст інтерв'ю Лілії Шевцової

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини