RU

Путін задав Києву газове питання: "Ти що, з глузду з’їхав, чи що?"

04.12.2008, 17:17

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін під час "прямої лінії" з росіянами, коментуючи питання про поставки російського газу в Україну, наводив вирази українською мовою.

Зокрема, В. Путін сказав: "Дійсно, українські партнери досі не розрахувалися з боргами, це понад $2,5 млрд., це немаленькі гроші і для "Газпрому", і для країни загалом. Ми знаємо, що українська економіка має ще більші проблеми, ніж російська: там, наприклад, падіння в металургійній промисловості, наскільки мені відомо, становило навіть не 50%, як у нас, а 70%, це дуже серйозно"

"Ну що робити, безкоштовних товарів не буває: треба платити. Нам наші партнери кажуть: залиште нам ціни цього року. Як ми можемо залишити ціни цього року, якщо навіть сьогодні наші українські партнери досі отримують від нас газ майже удвічі дешевше, ніж Європа. У нас є домовленість, що ми виходимо на ринкове ціноутворення. Ми не можемо за півціни або безкоштовно продавати ліквідний товар, ми самі потребуємо грошей, самі маємо вирішувати соціальні проблеми. Мені один мій приятель колись говорив, коли я ставив перед ним якісь складні питання, він мені казав: "Ти що, з глузду з’їхав, чи що?", - сказав російський Президент і переклав речення російською мовою.

"Так само й тут. Підіть в Німеччину, в будь-який магазин зайдіть і скажіть: хочу взяти "Mercedes" безкоштовно - ну, хто ж віддасть? - або за півціни. Чому ми маємо за півціни віддавати?", - наголосив він.

Нагадаємо, що 25 листопада НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" домовилися про погашення до 1 грудня 2008 року заборгованості за газ, поставлений в Україну у вересні, і частини боргу за жовтень. 26 листопада перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко уточнив, що до кінця тижня компанія планує виплатити борг за вересень у сумі $380 млн. і почати виплачувати борг за жовтень. У цей час НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" продовжують вести переговори щодо погашення заборгованості за поставки газу, а також цін і обсягів газу для України на 2009 рік.

Досьє на Володимира Путіна>>>

Усе про газові проблеми України>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини