RU

Пукач: За вбивство Гонгадзе зі мною повинні сидіти Кучма і Литвин

29.01.2013, 15:55
Пукач: За вбивство Гонгадзе зі мною повинні сидіти Кучма і Литвин - Фото
Олексій Пукач

Колишній начальник головного управління карного розшуку МВС України Олексій Пукач після оголошення вироку, яким йому присудили довічне ув'язнення, заявив, що визнає вирок тільки коли поруч з ним опиняться Леонід Кучма і Володимир Литвин. Про це Пукач заявив, відповідаючи судді, чи зрозумілий йому вирок.

"Вирок мені буде зрозумілий, тільки коли поруч зі мною опиняться Кучма (обіймав посаду президента, - ред.) і Литвин (обіймав посаду глави Адміністрації президента, - ред.)", - сказав Пукач, передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ.

Після оголошення вироку Пукач відмовлявся відповідати на запитання журналістів, але потім все ж сказав: "Я все говорив у ході слідства і під час суду. Але правду в цьому залі хотів знати тільки Федур (адвокат Лесі Гонгадзе, - ред.). Ні Мельниченко (обіймав посаду співробітника Держохорони, - ред.) з Америки, ні Піскун (обіймав посаду генпрокурора, - ред.), а тільки Федур. Тому запитайте про мотиви вбивства у Литвина і Кучми".

Захист оскаржить вирок Пукачу, повідомив адвокат Пукача Григорій Демиденко. Адвокат заявив, що вважає вирок несправедливим, і покарання не може бути у вигляді довічного позбавлення волі, якщо не доведено умисел. Відповідно до закону, вирок може бути оскаржений протягом 15 днів в апеляційному суді.

Нагадаємо, сьогодні Печерський суд Києва визнав колишнього начальника головного управління карного розшуку МВС України Олексія Пукача винним у вбивстві журналіста
Георгія Гонгадзе і засудив його до довічного ув'язнення з конфіскацією майна та позбавленням генеральського звання. Суд також постановив, що Пукач повинен виплатити 500 тис.грн. компенсації сім'ї Гонгадзе, а також 100 тис.грн. - потерпілому Олексію Подольському. У строк відбування покарання суд ухвалив врахувати ув'язнення Пукача з 21 липня 2009 року.

Перед цим Печерський суд Києва не взяв до уваги свідчення екс-майора Держохорони України Миколи Мельниченка у справі. Суд дійшов висновку, що Мельниченко не був уповноважений на збір доказів про скоєння злочину, коли робив записи в кабінеті другого президента Леоніда Кучми. Відповідно самі записи не можуть бути прийняті як належні докази.

Суд повідомив, що вину Пукача у вбивстві журналіста Гонгадзе доведено зібраними у справі доказами. У вироку сказано, що і сам Пукач не заперечує своїх дій, які призвели до смерті Гонгадзе, але заперечує, що діяв навмисно. Частково він визнав свою провину. Але, за словами Пукача, вказівки він отримував від міністра внутрішніх справ
Юрія Кравченка.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини