RU

ПЦУ відібрала у Філарета Київську єпархію

24.06.2019, 16:04
ПЦУ відібрала у Філарета Київську єпархію - Фото
Філарет (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Синод Православної церкви України ухвалив передати Київську єпархію, включаючи всі парафії та монастирі Києва, які перебували в складі УПЦ КП, в безпосереднє підпорядкування предстоятелю ПЦУ Епіфанію. Про це повідомляє прес-служба ПЦУ.

"З огляду на зазначене, але також беручи до уваги особливі заслуги в минулому перед УПЦ, констатувати, що почесний патріарх Філарет  залишається в складі єпископату ПЦУ, проте втратив канонічні права і обов'язки, пов'язані з управлінням єпархією", - сказано в повідомленні.

Сам Філарет в засіданні синоду участі не взяв - "без поважної причини", як зазначили в ПЦУ.

Формальна причина усунення Філарета від управління Київською єпархією - те, що він не подав вчасно документи на її реєстрацію. Також в рішенні ПЦУ сказано, що парафії і монастирі Києва зверталися до Епіфанія з проханням прийняти їх у безпосереднє підпорядкування.

Синод прийняв рішення виключити з єпископату ПЦУ митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа (Шибаєва) і єпископа Валуйського, вікарія Бєлгородської єпархії Петра (Москальова). Причина - "активна участь в діях, спрямованих на обурення протистояння в церковному середовищі".

Крім того, синод ПЦУ ухвалив, що проведений 20 червня Філаретом собор "не мав ніяких повноважень на прийняття рішень".

Раніше Філарет звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова  з проханням захистити УПЦ КП від "церковного рейдерства з боку Православної церкви України".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини