RU

ПЦУ не каратиме патріарха Філарета - архієпископ

20.06.2019, 17:26
ПЦУ не каратиме патріарха Філарета - архієпископ - Фото
Євстратій Зоря (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Православна церква України не застосовуватиме до почесного патріарха Філарета будь-яких покарань за відділення від ПЦУ і його заяв. Про це заявив під час брифінгу архієпископ Євстратій Зоря.

"Точно так само, як ми не застосовуємо ніяких санкцій або інших покарань до митрополита Онуфрія або патріарха Кирила, або до інших церковних, релігійних діячів, точно так само, я думаю, ніхто не буде цього робити і по відношенню до патріарха Філарета", - сказав він.

"Нам дуже прикро за всім цим спостерігати. Протягом півроку багато людей сотні разів зверталися до нього (Філарета - ред.), публічно і в приватному порядку, і пояснювали, що не можна церкву, яка об'єдналася... - розділяти", - додав Зоря.

За його словами, розколу не було, але сталося відділення невеликої групи тих, хто належав до Православної церкви України. Архієпископ пояснив, що розкол - це, "коли церква розділяється через важливі догматичні чи канонічні питання", а коли три архієреї, два з яких представляють єпархію в Росії, збирають збори, то це відділення, а не розкол.

"Це не поділ, не розкол, це просто відділення певної групи прихильників думки патріарха Філарета", - підсумував Зоря.

Раніше сьогодні повідомлялося, що Філарет провів "збори" неіснуючого вже УПЦ КП. Так званий собор "відновив Київський патріархат".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини