RU

Пшонка: Тимошенко допитають у справі про вбивство Щербаня

05.04.2012, 13:27
Пшонка: Тимошенко допитають у справі про вбивство Щербаня - Фото
Віктор Пшонка
Генеральна прокуратура відновила слідство у справі про вбивство в 1996 році народного депутата Євгена Щербаня й має намір допитати у цій справі Юлію Тимошенко. При цьому генпрокурор Віктор Пшонка не розуміє, чому в пресі піднявся шум у зв'язку зі зверненням сина убитого - Руслана Щербаня.

"Що тут незвичайного? У нас що, не було справ, які роками розслідувалися, потім припинялися, потім поновлювалося слідство. Думаю, що ми всі такі справи знаємо, і їх можна нарахувати не один десяток. Мені незрозуміло, чому такий шум піднято через поновлення слідства. Що, потрібно щоб не розслідувалася справа? " - сказав Пшонка, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Генпрокурор зазначив, що головна мета - знайти замовників вбивства. "Головне - знайти замовника, зрозуміло, що в цій справі він був. Відомі всі члени банди, відомо, що вісім з них загинули ... Є засуджені по цій справі. Є четверо членів банди, які в розшуку. Тобто, по вбивцям все відомо. Після того, як було звернення сина Щербаня, слідчі ГПУ відновили активну наслідок, особливо за версією економічної і бізнес діяльності Щербаня ", - зазначив голова ГПУ.

"Є багато особистостей, багато аспектів, багато незрозумілого, до чого повинні повернутися слідчі, і якщо знову звучить прізвище Тимошенко, то для цього є підстави навіть у слідства. Є рахунки, я тримаю їх у руках - перерахування грошей з ЄЕСУ на рахунки Лазаренка. Не прямо на прізвище, але закулісно, ​​де він тримав через інших осіб рахунки ", - розповів Пшонка.

Він підкреслив: "2,2 мільйона зі ста мільйонів, які перераховані з ЄЕСУ, були перераховані вбивцям, на одне з прізвищ убивць. На нього, і його дружину - це Мільченко. Ці рахунки є. Вони не відкрито йшли, ці рахунки, але поступово дійшли до Мільченка".

Крім того, за словами Пшонки, у слідства є матеріали, що на одного з членів банди був викуплений 51% акцій підприємства.

"Є питання до Лазаренка - були й залишаються. Але поки у слідства немає дозволу на допит та інші слідчі дії з ним", - додав Пшонка.

При цьому генпрокурор висловив упевненість, що у цій справі повинна бути допитана й Тимошенко. "Хоча б з питань цих рахунків і з тієї ситуації, яку описує син Щербаня. Якщо невинна, є алібі - наслідок піде далі. Слідство повинно з'ясувати всі питання, що накопичилися".

Нагадаємо, 3 квітня син убитого народного депутата Євгена Щербаня Руслан Щербань заявив, що вважає екс-прем'єра Юлію Тимошенко причетною до вбивства його батька й закликав прокуратуру провести розслідування.

Як повідомлялося, 4 квітня перший заступник Батьківщини Олександр Турчинов заявив, що слова Руслана Щербаня про можливу причетність Тимошенко до вбивства його батька сповнені суперечностей і написані під диктовку влади. Бютівець звернув увагу на те, що заяви Руслана Щербаня щодо Тимошенко суперечать його ж свідченнями в 2003 році.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини