RU

Пшонка про хворобу Тимошенко: Совість треба мати

11.07.2012, 16:59
Пшонка про хворобу Тимошенко: Совість треба мати - Фото
Віктор Пшонка
Екс-прем'єр Юлія Тимошенко використовує своє лікування для затягування судових процесів. Про це заявив генеральний прокурор Віктор Пшонка, відповідаючи на питання журналістів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Пшонка підкреслив: "Комусь дуже хочеться, щоб Тимошенко хворіла і ніколи не з'явилася на судовий процес. Про це думає сама Тимошенко і ті, хто біля неї. Скажіть, хіба це правильно - затягування процесу? Судовий процес повинен початися чи ні? Лікування що без конкретної дати завершення?"

"Якби Тимошенко поважала закон, судовий процес давно б почалося. А далі вже справа суду - визнати її винною чи ні. Але, мабуть, не дуже хоче вона йти на цей процес. Про що це свідчить? Напевно, якось дуже некомфортно захищатися там, де багато накрав у держави, і за це треба відповідати перед законом. Ось стала б перед судом і відповіла: були її крадіжки чи ні, було шахрайство або не було, де була разом з Лазаренком, який покарання у Штатах відбуває, а де вона сама це робила. А якщо вона каже, що не здійснювала злочин, нехай доведе це з адвокатами", - сказав він.

Генпрокурор нагадав, що Тимошенко провела ряд зустрічей з українськими та зарубіжними політиками сумарним часом на 148 годин. Цьому всіляко сприяло керівництво пенітенціарної служби і судової системи. "Тимошенко відбуває законне покарання. Рішення суду вступило в законну силу, і вона повинна його відбувати. Так же не можна. Тимошенко захотілося, щоб суду не було - і всі повинні чекати і слухати тільки Тимошенко? Давайте послухаємо когось, крім Тимошенко, - як вона проходить реабілітацію, що вона робить в цей період. Ви задайте їй ці питання, і коли вона постане перед судом", - додав він.

За словами Пшонки, крім справи по ЄЕСУ є ще кримінальні справи, які готові до направлення в суд. "Ми розуміємо, на що спрямовані дії Тимошенко та інших. Скажіть, ну що це за спектакль, коли 40 депутатів приходять в лікарню, закрили вхід-вихід, а то, не дай Бог, Тимошенко повезуть до суду? Так, буде рішення суду - повезуть її в суд, як і інших возять. Не буде дозволу - не повезуть. Але буде так, як виписано в законах, а не так, як хочеться Тимошенко. Тим більше, вона засуджена, відбуває покарання, а гуманізація, яка до неї є - хай радіє цьому, а не критикує цю ситуацію на рівному місці. Совість треба мати", - підсумував він.

Відповідаючи на питання журналістів, чи законно те, що Тимошенко без її згоди проводять медичне обстеження, Пшонка зазначив, що Тимошенко не відправляли на обстеження без її згоди. "Хто сказав, що без її згоди? Це були рекомендації, з якими вона погодилася. Ніхто її без згоди не оглядав, не віз нікуди. Це надумані обставини", - сказав він. Пшонка підкреслив, що зараз йде реабілітаційне лікування Тимошенко. "Є рішення і німецьких лікарів, і українських, що вона йде на поправку і здоров'я поліпшується", - додав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини