RU

Пшонка обіцяє прокурорам повну незалежність і самоврядування

10.09.2013, 11:56
Пшонка обіцяє прокурорам повну незалежність і самоврядування - Фото
Віктор Пшонка
Новий проект закону України "Про прокуратуру" передбачає гарантії незалежності прокурорів і захист від втручання в їх професійну діяльність. Про це на Всесвітній щорічній конференції Міжнародної асоціації прокурорів у Москві заявив генеральний прокурор Віктор Пшонка.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, Пшонка зазначив, що ефективне виконання покладених на прокурорів обов'язків можливе тільки в умовах реальної незалежності . "Тому наступний етап реформування прокуратури - новий закон "Про прокуратуру" , - сказав він.

За його словами, забезпечення незалежності прокурорів можливо за допомогою створення органів прокурорського самоврядування - Всеукраїнської конференції працівників прокуратури і Ради прокурорів України . "Це головна новація законопроекту . Такі органи самоврядування будуть відповідати за вирішення питань внутрішньої діяльності прокуратури. Ці інститути ще не стали нормою в організації органів, але це вже стандарт з точки зору Венеціанської комісії" , - пояснив він.

Крім того, додав Пшонка, в законопроекті чітко розписаний порядок підбору кадрів та їх дисциплінарної відповідальності .

"Таким чином , прокуратура України виходить на зовсім новий рівень свого розвитку. В умовах реалізації норм нового КПК, а також прийняття нового закону "Про прокуратуру", органи прокуратури здатні повною мірою забезпечити надійний захист прав і свобод громадян та верховенство права у кримінальному провадженні" , - резюмував генпрокурор.

Нагадаємо, ухвалення нового закону про прокуратуру - обов'язкова умова для підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини