RU

Пшонка готовий урізати повноваження прокуратури

14.09.2012, 17:20
Пшонка готовий урізати повноваження прокуратури - Фото
Віктор Пшонка
Генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що готовий обмежити повноваження прокуратури в процесі реформування структури. Про це йшлося на нараді за участю прокурорів обласного рівня.

Генпрокурор зазначив, що законопроект про зміни до закону "Про прокуратуру" у першу чергу спрямований на забезпечення виконання зобов'язань України перед Радою Європи. "Якщо сьогодні є об'єктивна необхідність в коректуванні повноважень прокурора у сфері нагляду за додержанням і застосуванням законів та представництва громадян і держави в суді, то ми будемо це робити", - зазначив Пшонка, якого цитує прес-служба ГПУ.

Голлва відомства повідомив, що прокуратура йде на обмеження повноважень. Цей крок, на думку Пшонки, початок шляху комплексного реформування правоохоронної системи. Він вважає, що основними змінами в цьому законопроекті є істотні обмеження повноважень прокурора при здійсненні правозахисної та представницької діяльності.

Пшонка підкреслив, що встановлено вичерпний перелік підстав для перевірок. Вони будуть здійснюватися тільки у разі їх попереднього розгляду компетентними органами, до початку проведення перевірки керівництво прокуратури повинно винести обгрунтовану постанову, яку може бути оскаржено.

Законопроект також передбачає скасування такої форми прокурорського реагування як припис. Прокурор позбавлений права вносити протести і виносити постанови про порушення дисциплінарного провадження.

Документом передбачена трансформація наглядової функції прокуратури на користь захисту інтересів суспільства.

Нагадаємо, раніше Парламентська асамблея Ради Європи закликала Україну змінити законодавство і прийняти необхідні законопроекти для обмеження повноважень прокуратури.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини