RU

Пшонка: Подання до суду справ на чиновників Тимошенко "гальмують" адвокати

04.11.2010, 13:55
Пшонка: Подання до суду справ на чиновників Тимошенко
121c9c7f35f3e67f1ed01b2e67a7ea34.jpg

Пшонка: Подання до суду справ на чиновників Тимошенко "гальмують" адвокати
Справи екс-глава Держмитслужби Анатолія Макаренка (на фото) і колишнього першого замглави правління НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка (на фото) не передаються до суду, оскільки наразі їхні адвокати знайомляться із матеріалами слідства. Про це повідомив Генпрокурор Віктор Пшонка, відповідаючи на питання народних депутатів у парламенті перед призначенням на посаду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Пшонка зазначив, що розслідування кримінальної справи, в якому фігурують чиновники, завершено близько місяця тому, і в теперішній час захисники знайомляться з матеріалами кримінальної справи. "У Діденка - шість адвокатів, у Макаренка - сім, у Шепітька (екс-заступник начальника відділу енергетичної митниці Держмитслужби, - ред.) - чотири адвокати, вони різні за професіоналізмом, різні за характером. Слідство дозволило перефотографувати усі матеріали кримінальної справи, тому коли справа буде передана до суду - це питання до адвокатів, які, згідно із законом, повинні поставити свій підпис, що вони ознайомилися з матеріалами справи і вона може бути передана до суду", - сказав він.

В.Пшонка також наголосив, що "слідство і прокуратура вважають, що в діях тих громадян, про яких ми говоримо, є склад злочину. Але останнє слово скаже суд". Крім того, він зазначив, що слідство задовольняє всі клопотання адвокатів.

До того ж В.Пшонка не відповів на питання щодо допиту у цій справі прокуратурою або СБУ представників "Газпрому".

Нагадаємо, на початку червня Арбітражний інститут Стокгольмської торгової палати зобов'язав НАК "Нафтогаз України" повернути "Росукренерго" 11 млрд. кубометрів газу і надати додатковий об'єм газу в розмірі 1,1 млрд. кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

1 липня Верховна Рада створила Тимчасову слідчу комісію з рішення Стокгольмського арбітражного суду, розслідування фактів корупційної діяльності "Росукренерго" і причетності до цього посадових осіб органів державної влади і арешту екс-глави Державної митної служби А. Макаренка.

На сьогодні у справі "спірного" газу заарештовані колишній заступник начальника відділу енергетичної митниці Держмитслужби Тарас Шепітько, екс-глава Держмитслужби А.Макаренко, колишній заступник глави НАК "Нафтогаз України" І.Діденко і колишній бухгалтер НАК "Нафтогаз Україна" Марія Кушнір.

Віктор Пшонка: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини