RU

Провину за газову кризу Тимошенко переклала на екс-прем'єра Єханурова

01.08.2011, 15:33
Провину за газову кризу Тимошенко переклала на екс-прем'єра Єханурова - Фото
c79700ea91249d9ac00b891a06a7524b.jpg

Провину за газову кризу Тимошенко переклала на екс-прем'єра Єханурова

Допит екс-міністра оборони Юрія Єханурова (на фото) в суді у справі Юлії Тимошенко триває вже більше чотирьох годин.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, більшу частину цього часу Тимошенко намагається з'ясувати, чи відомо Єханурову, що підписана у часи його прем'єрства угода 2006 року розірвала зв'язку вартості газу і плати за транзит, а також чи знає він, що формування ціни газу в 2009 році російська сторона позв'язувала з погашенням боргу Росукренерго перед Газпромом.

Тимошенко та її адвокат наполягають на тому, що саме угода 2006 року, за якою компанія Росукренерго стала посередником між Нафтогазом і Газпромом з поставок газу в Україну, створила умови, які і призвели до газової кризи 2009 року.

У свою чергу, Єхануров в ході судового засідання наполягав на тому, що в газових домовленостях з Росією його цікавили лише три показники: вартість газу, плата за транзит і обсяги поставок. Інші показники він вважав другорядними.

У ході з'ясування цього питання прокурор Олександр Микитенко декілька разів підіймався з місця і заявляв, що протестує проти подібних питань, оскільки в газових угодах 2009 року не згадується про борг Росукренерго, а мова йде про переуступку права вимоги на певну суму заборгованості.

У свою чергу, суддя зі своєї ініціативи, а також на прохання прокурорів неодноразово робив зауваження Тимошенко в зв'язку із тим, що в своїх питаннях вона висловлювала оцінну думку. Один раз на прохання адвоката Тимошенко Юрія Сухова суддя зробив зауваження самому Єханурову, який заявив, що, звертаючись до теми Росукренерго, Тимошенко намагається відволікти увагу від газових контрактів.

Нагадаємо, уряд в 2006 році очолював Єхануров. У січні 2006-го за підсумками "газових" переговорів з Росією парламент висловив уряду Єханурова недовіру і відправив у відставку ("за зраду національних інтересів").

Юрій Єхануров: біографія, новини>>>/
Юлія Тимошенко: біографія, новини>>>
Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини