RU

Проти Тимошенко було порушено 24 кримінальні справи, - Кузьмін

27.09.2013, 14:25
Проти Тимошенко було порушено 24 кримінальні справи, - Кузьмін - Фото
Ренат Кузьмін
Починаючи з 1995 року і по сьогоднішній день стосовно екс-прем'єра  Юлії Тимошенко було порушено 24 кримінальні справи. Про це в інтерв'ю радіостанції Голос Столиці заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

Відповідаючи на питання, що він мав на увазі, кажуть, що громадськість не знає всієї правди про справу Тимошенко, Кузьмін сказав: " На слуху тільки те, що видно. Говорячи про Тимошенко, ви згадайте відомі кримінальні справи, пов'язані з підписанням газових контрактів, назвете справу про вбивство Євгена Щербаня - і все, ваші знання на цьому закінчуються. Насправді, починаючи з 1995 року і по сьогоднішній день стосовно Юлії Тимошенко було порушено 24 кримінальні справи". 

За словами Кузьміна, в 1995 році Тимошенко звинувачувалася в контрабанді валюти, - "намагалася перевозити валюту з України до Росії ". Друга справа в тому ж році було порушено російською митницею, коли Тимошенко "намагалася перевезти з Росії в Україну 100 тисяч доларів". 

"І справи, які порушувалися щодо Юлії Тимошенко, - це справи, пов'язані з контрабандою валюти, контрабандою газ , розкраданням в особливо великих розмірах, заподіянням тілесних ушкоджень працівникові пенітенціарної служби", - пояснив Кузьмін. 

Соратник екс -прем'єра  Павло Лазаренко, за словами Кузьміна, за цей же період теж потрапляв під слідство безліч разів. У відношенні Лазаренка порушено 32 кримінальні справи, і слідство має намір представити в суді докази , що частина цих злочинів вони здійснювали разом. 


"Тому коли я кажу, що громадськість не знає всієї правди, я маю на увазі саме це. А також деякі інші факти, пов'язані з подіями навколо цих кримінальних справ" , - додав він. 

 На питання, на якій стадії зараз знаходяться всі 24 справи Тимошенко, Кузьмін відповів: "Частина цих справ було припинено у зв'язку з декриміналізацією. Справи, з яких я почав, пов'язані з контрабандою валюти, були припинені у зв'язку з тим, що парламент ухвалив рішення декриміналізувати ці діяння, тепер вони не є злочином" . 

Інші перераховані справи Тимошенко перебувають у провадженніі, стверджує Кузьмін: "І ці справи розслідувалися такий тривалий час, частина з них вже закінчена, готова до напрямку до суду, частина справ направлено до суду і чекає розгляду в судах, а частина справ припинено" .   

Нагадаємо, раніше Кузьмін заявив, що в Україні слід ввести кримінальну відповідальність за політичні репресії та вибіркове застосування кримінального законодавства, але справ Тимошенко та Юрія Луценка це не стосується. 

Досьє на Рената Кузьміна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини