RU

"Пропаганда" і примусове лікування. МВС змінює наркополітику

11.02.2020, 17:38
Олександр Гогілашвілі (фото - МВС)

У МВС заявили, що найближчим часом внесуть до Верховної Ради зміни до законодавства, які будуть стосуватися "формування наркополітики". Про це сьогодні під час засідання робочої групи МВС і Консультативної місії ЄС заявив заступник глави МВС Олександр Гогілашвілі.

"Планується ввести відповідальність за рекламу наркотиків, введення обов'язкового затримання і тримання під вартою розповсюджувачів наркотиків, визнати, що люди, які вживають наркотики, а не поширюють їх - це не злочинці, а хворі. А також направляти наркозалежних на обов'язкове лікування", - сказав Гогілашвілі.

Також він повідомив, що МВС "проводить роботу щодо впровадження" електронного рецепта, без якого, згідно вже внесеного в парламент законопроекту, неможливо буде отримати наркотичні засоби.

17 січня ряд депутатів від Слуги народу зареєстрували в Раді законопроект №2784 з нововведеннями, дуже схожими на ті, які назвав заступник міністра.

Законопроект збільшує терміни покарання і розміри штрафів за правопорушення, пов'язані з обігом наркотиків, вводить відповідальність за їх "пропаганду" й ухилення від обстеження на вживання наркотиків, а також пропонує удосконалити практику примусового лікування наркозалежних.

Зараз в Україні немає кримінальної відповідальності за "пропаганду" наркотиків. Законопроект пропонує карати за це штрафом від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

При цьому "пропагандою" в документі називається "поширення зображень, цифрових знаків і (або) назв, штрих і скан-кодів, веб-адрес, акаунтів у соціальних мережах і месенджерах... пропаганда відомостей про засоби і методи їх розробки, виготовлення, культивування або використання, місця їх придбання, опис будь-яких переваг у використанні окремих наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, наркотичних рослин або їх частин, що містять наркотичні засоби або психотропні засоби, або їх прекурсори".

Таку "пропаганду" пропонують заборонити як у громадських місцях, так і в інтернеті.

При цьому, якщо вказаний злочин буде скоєно повторно або особою, яка раніше вже притягувалася за "антинаркотичними" статтями, то покарання - від п'яти до семи років ув'язнення.

Примусове лікування від наркозалежності вже передбачено законодавством. Даний документ пропонує покласти контроль за примусовим лікуванням на поліцію.

Багато експертів і колишні чиновники розкритикували цей законопроект. Екс-глава МОЗ Уляна Супрун написала, що положення закону "успадковують помилкові світові практики, а їх прийняття фактично означатиме порушення прав людини".

25 вересня Кабмін призначив Гогілашвілі заступником глави МВС Арсена Авакова.

Перед призначенням на посаду Гогілашвілі був керівником відділу зі зв'язків із громадськістю Міжнародної антинаркотичної асоціації - приватної мережі реабілітаційних центрів, які підтримує Квартал 95 і президент Володимир Зеленський.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини