RU

Промосковське лобі відкрито виступило проти предстоятеля УПЦ МП

21.02.2012, 17:52
Промосковське лобі відкрито виступило проти предстоятеля УПЦ МП - Фото
Митрополит Володимир
Сьогодні секретар глави Української православної церкви (Московського патріархату), архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), права рука митрополита Володимира відсторонений від роботи за рішенням Синоду, незважаючи на те, що саме сьогоднішнє засідання Синоду було скасовано митрополитом. Про це повідомляє 5 канал.

За інформацією ЛІГАБізнесІнформ, архієпископ Олександр продовжує займати посаду особистого секретаря глави УПЦ МП.

У той же час, згідно з рішенням Синоду, він більше не керує офіційним сайтом церкви, відсторонений від роботи у відділі зовнішніх церковних зв'язків і більше не був постійним членом Синоду.

Як пише Релігія в Україні, більшість членів Синоду, всупереч думці митрополита Володимира, сьогодні вранці зібралися в Києві й провели нараду, на якій ставили на обговорення два основні питання: можлива ліквідація ВЗЦЗ з метою виведення зі складу Синоду найближчого сподвижника митрополита Володимира, його секретаря архієпископа Олександра (Драбинко) і визнання недієздатним самого голови УПЦ МП.

Видання пише, що митрополит Агафангел, якого називають прихильником Москви, незважаючи на заборону Володимира, домагався приїзду до Києва всіх членів Синоду, особисто телефонуючи єпархіальним  архієріям з питанням: "Ти за кого?"

Нагадаємо, раніше митрополит Володимир у своєму зверненні скасував засідання Синоду УПЦ МП, заплановане на сьогодні. Перед цим Синод призначив намісника Києво-Печерської Лаври Павла керуючим Київською єпархією на час хвороби Володимира, а головою в Синоді - митрополита Одеського Агафангела. Однак глава УПЦ МП залишив за собою право управляти Київською єпархією.

Як пишуть ЗМІ, в УПЦ МП розгорнулася боротьба за майбутнє церкви. Після хвороби митрополита Володимира прихильники відміни автокефалії почали вести активну боротьбу з оточенням митрополита. А на початку лютого патріарх Москвоский Кирило поспішив заявити про недієздатність митрополита Володимира.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини