RU

Прокурорам у справі Тимошенко заявили відвід

10.08.2011, 11:11

Адвокат Микола Сірий заявив відвід двом прокурорам у справі Юлії Тимошенко - Олександру Микитенку та Лілії Фроловій. У своєму обгрунтуванні Сірий навів низку порушень, які, на його думку, є підставами для відводу.

"Фролова, розуміючи, що обвинувачення як такого не було, розуміючи, що воно викладено з грубими порушеннями правил логіки, продовжувала здійснювати обвинувачення, і не відмовилася від нього, чим проявила себе як фахівець упереджений і необ'єктивний", - сказав адвокат, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Він продемонстрував висновок фахівця з логіки, який зробив аналіз обвинувального висновку, в якому було вказано, що обвинувачення викладено з порушенням законів логіки, але Кірєєв не дозволив його зачитати.

Також, на думку Сірого, Фролова порушила процесуальні норми, коли в ході допиту свідка встала і вимагала змінити запобіжний захід для Тимошенко. Сірий указав, що прокурор може домагатися взяття під варту підсудного виключно шляхом внесення відповідного подання в суд, а такого подання в суд внесено не було.

Адвокат також нагадав, що Фролова одним з аргументів необхідності арешту навела те, що Тимошенко "намагається перешкоджати встановленню істини у справі". Сірий наголосив, що це не є підставою для зміни запобіжного заходу. Він додав, що згідно КПК, перешкоджати встановленню істини - це знищувати докази, фальсифікувати докази, залякувати свідків і т.д., чого Тимошенко жодним чином не могла робити в ході засідання.

"Вважаю дії прокурора такими, що свідчать про її явну упередженість і необ'єктивність в розгляді справи", - сказав він і почав вимагати відводу.

Що стосується прокурора Микитенка, Сірий сказав, що він підтримав обвинувачення, що суперечить законам логіки, що свідчить про його некомпетентність.

В ході аргументації відведення суддя Родіон Кірєєв неодноразово зупиняв адвоката і робив йому зауваження щодо затягування процесу. Так, лише клопотання по Фроловій Сірий мотивував близько 40 хвилин.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини