Прокурор: судді відмовляються розглядати справи ватажків ЛНР

08.02.2016, 18:44
Прокурор: судді відмовляються розглядати справи ватажків ЛНР - Фото
Юрій Квятковський (фото - izvestia.nikolaev.ua)

Прокуратура Луганської області передала до судів понад 30 кримінальних проваджень для початку процедури заочного засудження терористів ЛНР, проте судді в Донецькій і Луганській областях відмовляються їх розглядати. Про це, відповідаючи на запитання кореспондента ЛІГА.net, повідомив прокурор Луганської області Юрій Квятковський.

"Є проблема з заочним засудженням. Є проблема з суддями. Розумієте, як і інші люди, у суддів на тому боці є якісь відносини. Вони не до кінця приймають своєчасні рішення, а є і такі, які до сих пір їздять на ту сторону ", - пояснив він.

За його словами, всього в суд передано понад 30 кримінальних проваджень, з яких 12 чекають розгляду вже три місяці.

У числі фігурантів таких виробництв - терорист Ципкало, який називає себе головою ради міністрів ЛНР; терорист Дробот, який вважає себе начальником ГУ МВС ЛНР; терористи, що представляються керівниками неіснуючих ГУ МНС ЛНР, державного комітету податків і зборів ЛНР, міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури.

"Цих 12 ми перших подали, і вже більше трьох місяців вони не розглядаються", - пояснив він.

На уточнююче запитання, які подання прокуратури не розглядає суд - про заочне розслідування або вже про заочне засудження, Квятковський уточнив, що слідство по цим особам вже завершено.

Перший заступник прокурора Луганської області Віталій Мичко на прохання кореспондента ЛІГА.net уточнив, що за весь період війни прокуратура передала в суди також 26 кримінальних проваджень за статтею 110 КК (посягання на територіальну цілісність України), але жоден вирок у цих справах до сих пір не винесено.

За статтею 114-1 (перешкоджання діяльності Збройним Силам України) до судів передані два провадження, до відповідальності притягнуто два фігуранти.

За статтею 260 (створення воєнізованих або збройних формувань) у прокуратурі Луганської області відкриті 404 виробництва, з яких 122 передано в суд, 77 виробництв припинені в зв'язку з оголошенням підозрюваних в розшук, винесені 54 вироки, з яких тільки 31 - з реальним терміном позбавлення волі.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю