RU

Прокуратура: висновок щодо травм Тимошенко сфальсифіковано

08.05.2012, 09:38
Прокуратура: висновок щодо травм Тимошенко сфальсифіковано - Фото
34b55d9129a4f9f058b31655ec78567f.jpg
Експертний висновок про тілесні ушкодження екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко сфальсифіковано. Про це заявив на прес-конференції виконуючий обов'язки прокурора Києва Сергій Софієв.

Як повідомляє прес-служба київської прокуратури, Софієв поінформував про обставини перевірки органами прокуратури заяви Ніни Карпачової. Зокрема, він повідомив, що перевірка проводиться за дорученням Генерального прокурора Віктора Пшонки. "Під час цієї перевірки ми з'ясовуємо всі обставини, які знайшли свій слід в засобах масової інформації щодо так званого експертного висновку", - зазначив Софієв.

За його словами, цей висновок було зроблено співробітниками секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Він зазначив, що свої пояснення з цього приводу надали працівники Секретаріату омбудсмена. "У своїх поясненнях вони привели наступні факти, згідно з якими ми можемо зробити висновок, що цей документ сфальсифікований. Тобто він не відповідає вимогам законодавства і крім цього судмедексперти робили це взяття під тиском, як Ніни Карпачової, так і посадових осіб, які працюють в цій установі ", - сказав виконуючий обов'язки прокурора Києва.

Софієв додав, що прокуратура звернулася до фахівців у галузі судово-медичної експертизи, за допомогою яких було вирішено питання про належний підхід до цього висновку і отримала від них відповідні роз'яснення. "Вони нам у своїх поясненнях вказали, що документ про тілесні ушкодження з яким вони ознайомилися і фотографії, на підставі яких зроблено експертний висновок, не є самостійними об'єктами судмедекспертизи і на їх підставі не можна робити висновок і судити про характер змін на тілі людини", - пояснив він.

Софієв зазначив, що цей документ може бути віднесений до особистої думки приватних осіб.

За його словами, Карпачова наполягала на тому, щоб експерти вийшли за рамки своїх повноважень заради розширення меж тілесних ушкоджень, а синці перевели в розряд гематом.

"Крім цього, в такому випадку, Карпачова ввела в оману не тільки українське суспільство, а й міжнародне співтовариство, і це ми бачимо в цих документах, які надійшли в дипломатичні представництва та посольства", - заявив Софієв.

Він також підкреслив, що співробітники прокуратури ніяких обшуків в приміщенні омбудсмена не проводили.

На даний момент перевірка триває.

Нагадаємо, органи прокуратури в минулу суботу опитували співробітників секретаріату колишнього уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової.

Раніше Карпачова повідомила, що вранці в суботу представники СБУ провели обшуки в її колишньому офісі. За її словами, дозвіл на це дала уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська. Вона також зазначила, що кілька колишніх співробітників офісу омбудсмена викликали на допит в прокуратуру.

В кінці квітня, Карпачова оприлюднила фотографії з колонії, де відбуває покарання Тимошенко. На фото були зафіксовані синці на тілі колишнього прем'єра.

Досьє на Юлію Тимошенко 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини