RU

Прокуратура скасувала кримінальну справу проти гендиректора ТВі

27.07.2012, 16:19
Прокуратура скасувала кримінальну справу проти гендиректора ТВі - Фото
Микола Княжицький
Прокуратура Києва скасувала постанову Державної податкової служби про порушення кримінальної справи проти генерального директора телеканалу ТВі Миколи Княжицького.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, у п'ятницю за вказівкою генпрокурора Віктора Пшонки і президента Віктора Януковича прокурори почали перевірку законності порушення справи проти керівництва опозиційного телеканалу ТВі. Проведення перевірки доручено заступникам генерального прокурора - Євгену Блажівському та Віктору Войцишену.

"3 липня податкова міліція порушила кримінальну справу відносно Миколи Княжицького. В рамках перевірки Генеральна прокуратура встановила, що вказана кримінальна справа ... податківцями була порушена без належної перевірки і без достатніх на те підстав", - повідомила керівник прес-служби Генеральної прокуратури Маргарита Велькова.

Нагадаємо, в офіс ТВі 12 липня прийшли офіцери податкової міліції з рішенням суду про виїмку документів. "Проти посадових осіб каналу, в даному випадку - проти мене, порушено справу за ухилення від сплати податків від діяльності компанії. Справа абсурдна, ми вже навіть виграли суд, але після суду вони порушили кримінальну справу", - розповів ЛІГАБізнесІнформ гендиректор Микола Княжицький.Йдеться про суму в 3 млн. 25 тис. гривень.

Президент Віктор Янукович доручив Генпрокуратурі перевірити законність кримінальних справ проти ТВі та Лівого берега.

У прес-службі ДПС запевнили, що ніякої політики в кримінальній справі проти Княжицького нема - всі дії правоохоронних органів відповідають  вимогам Кримінально-процесуального кодексу України і спрямовані на всебічне, об'єктивне і повне розслідування і встановлення всіх обставин справи".

У свою чергу, гендиректор ТВі Микола Княжицький в листі до президента  Віктора Януковича та голови Державної податкової служби Олександра Клименка, опублікованому в його блозі на Українській правді зажадав негайно закрити кримінальну справу і припинити тиск на незалежний канал. Дії підлеглих Клименка він назвав протизаконними і злочинними. "Напередодні виборів роботу нашого каналу українська влада хоче заблокувати. Ми проінформуємо про це всі міжнародні організації, що займаються питаннями демократії і свободи слова, і іноземні уряди", - зазначив він. Княжицький зажадав від влади надалі припинити тиск на незалежні ЗМІ і дотримуватися законодавства і принципів демократії.

Скандал навколо каналу докотився до Європи: Європейська комісія, не коментуючи сам хід розслідування по ТВі, нагадала владі про прийняте ними рішення не проводити перевірки ЗМІ у передвиборний період.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини