RU

Прокуратура розслідує діяльність колишніх міністрів оборони

07.10.2014, 15:42
Прокуратура розслідує діяльність колишніх міністрів оборони - Фото
Анатолій Матіос
Головна військова прокуратура розслідує діяльність і бездіяльність колишніх міністрів оборони та начальників Генштабу ЗСУ, які підірвали обороноздатність України. Про це повідомив сьогодні на брифінгу головний військовий прокурор - заступник генпрокурора Анатолій Матіос.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами Матіоса, за останні чотири роки в законодавчі акти було внесено близько 600 змін, які фактично підірвали цілісність системи функціонування ВСУ та обороноздатність України. Кримінальне провадження відкрито за фактом неналежного виконання керівним складом Міністерства оборони та Генштабу ЗСУ службових обов'язків.

"Вони підписували ці документи, обгрунтування, подання до органів законодавчої влади, Кабінет міністрів, які привели в першу чергу до того, що на момент анексії Криму у нас на папері було шість бригад, з яких врешті-решт вдалося зібрати 400 чоловік", - зазначив він.

Предметом розслідування кримінального провадження стали рішення міністрів оборони Шкідченко, Марчука, Кузьмука, Гриценка, Єханурова, Єжеля, Соломатіна, Лебедєва, а також начальників Генштабу Збройних Сил - Шуляка, Затинайко, Кириченка, Свиди, Педченка, Замани.

Коментуючи претензії прокуратури до одного з колишніх міністрів оборони, а тепер посла України в Республіці Білорусь Єжеля, Матіос зазначив, що йому пред'явлено повідомлення про підозру, і за законом екс-міністр мав 72 години на пошук захисника.

"Єжель сказав, що йде шукати такого захисника... Користуючись дипломатичним імунітетом на недоторканому дипломатичному авто, як він сам потім пояснював, він поїхав збирати речі в Білорусь, і в той же день занедужав і потрапив в центральний клінічний госпіталь Білорусі, де і знаходиться в реанімації . Чекаємо, коли він вийде, щоб обрати йому запобіжний захід... У нас не було жодного законного важеля, щоб затримати його на кордоні, оскільки авто дипломатичне. Український закон не дає навіть звільнити його з посади посла", - повідомив Матіос.

"Що це значить... Предметом розслідування є діяльність або бездіяльність цих осіб, тобто, дається оцінка кожному документу, який носив організаційно-розпорядчий характер", - сказав Матіос.

Він додав, що для того, щоб дати оцінку цим фактам, необхідно провести ряд експертиз. "Так ось, одним із прикладів того, як розвалювалася система Міністерства оборони та обороноздатність країни, стало навіть те, що жоден навчальний, науковий заклад в системі Міноборони не віднесено до обов'язкового переліку експертних установ, які мають право проводити такі експертизи... Це не дає можливості висновки фахівців віднести до доказів у кримінальному процесі", - підкреслив він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини