RU

Проект Порошенка по військовому положенню пройшов перше читання

09.04.2015, 12:04
Проект Порошенка по військовому положенню пройшов перше читання - Фото
838fe3f79d34ebb8391a7d2b3f24b5ff.jpg
Парламент України підтримав за основу ініціативу президент України Петра Порошенка і проголосувала за законопроект №2541 "Про правовий режим воєнного стану". За відповідне рішення проголосували 258 народних депутатів, повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Законом передбачено, що в указі президента про введення воєнного стану зазначаються обґрунтування необхідності введення воєнного стану, території, на яких вводиться військовий стан, а також період, на який він вводиться.

Крім цього, в указі президента вказуються завдання військового командування, військових адміністрацій, органів державної влади та місцевого самоврядування щодо запровадження і здійснення заходів правового режиму воєнного стану. Дається вичерпний перелік конституційних прав і свобод, які тимчасово обмежуються у зв'язку з введенням воєнного стану із зазначенням строку дії цього обмеження. Також вказуються тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку даних обмежень.

Відповідно до закону, в Україні або на окремих територіях, де введено воєнний стан, військове командування разом з військовими адміністраціями можуть самостійно або із залученням місцевих органів влади вводити заходи правового режиму воєнного стану. Така можливість передбачена виключно в рамках тимчасових обмежень конституційних прав і свобод громадян, прав та інтересів юридичних осіб, передбачених указом президента про введення воєнного стану.

Заходами правового режиму воєнного стану, зокрема, є:

1) посилена охорона важливих економічних об'єктів та об'єктів, які забезпечують життєдіяльність населення;

2) введення трудової повинності для працездатних осіб;

3) примусове відчуження майна, яке перебуває у приватній або комунальній власності, або майна держпідприємств;

4) заборона на проведення мирних зборів, мітингів, інших масових заходів;

5) збудження, відповідно до Конституції, питання про заборону діяльності політичних партій або громадських організацій, якщо така діяльність спрямована на ліквідацію незалежності України, порушення її суверенітету і територіальної цілісності або зміна конституційного устрою;

6) регулювання роботи підприємств телекомунікацій, друкарень, видавництв, культурних закладів та засобів масової інформації. Можлива заборона роботи радіостанцій особистого і колективного користування та передачі інформації через інтернет.

7) встановлення особливого режиму у сфері виробництва та реалізації ліків, що містять наркотичні або психотропні речовини;

8) проведення евакуації населення, якщо виникає загроза його життю або здоров'ю, а також матеріальних і культурних цінностей, якщо виникає загроза їх пошкодження або знищення, згідно з переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України;

9) відсторонення керівників будь-яких підприємств, установ і організацій за неналежне виконання ними своїх обов'язків і призначення на їхнє місце виконуючих обов'язки.

10) прийняття додаткових заходів щодо посилення захисту державної таємниці;

11) інтернування громадян іншої держави, яка загрожує нападом або здійснює агресію проти України.

При цьому на територіях, де ведуться бойові дії, запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану покладається безпосередньо на військове командування та військові адміністрації.

Воєнний стан по всій території України або на окремих її територіях скасовується в разі усунення агресії, усунення її загрози чи загрози нападу, а також усунення загрози незалежності та територіальної цілісності країни.

З пропозицією про скасування воєнного стану до президента звертається Верховна Рада України або Рада національної безпеки і оборони України. Скасовується військовий стан указом президента, який негайно буде оприлюднений у ЗМІ та набирає чинності з дня його опублікування.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини