RU

Проект регіоналів може відкласти скасування недоторканості на рік-півтора

20.10.2009, 12:30

Прийнявши законопроект регіоналів, Верховна Рада зможе обмежити депутатську недоторканість не раніше, ніж через рік-півтора, а проект НУНС і БЮТ дозволить скасувати недоторканість вже на початку лютого 2010 року. Про це заявив народний депутат від НУНС, лідер групи "За Україну" В'ячеслав Кириленко, виступаючи з парламентської трибуни.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Кириленко нагадав, що проект закону N1375, запропонований БЮТ і НУНС, вже отримав висновок Конституційного Суду. "Зараз нам пропонується голосування за інший законопроект, N3251, який ще не пройшов жодної процедури у Конституційному Суді. Якщо він буде проголосований, то це означає, що почнеться довга, на мою думку, процедура в Конституційному Суді, потім повернення цього законопроекту сюди, ще одне голосування в 226 голосів, і тільки колись потім - голосування у 300 голосів. Тобто, насправді, проголосувавши законопроект, запропонований Партією регіонів сьогодні, я думаю, що ми зможемо тільки мріяти про скасування депутатської недоторканості десь через рік-півтора, не раніше. По суті, це означає відкладати питання у довгий ящик", - сказав він.

В.Кириленко наголосив, що якщо сьогодні у 226 голосів підтримати проект закону НУНС і БЮТ N1375, то вже на наступній сесії, вже на початку лютого, депутатську недоторканість можна буде скасувати конституційною більшістю голосів.

Група "За Україну" також принципово не згодна з таким положенням законопроекту регіоналів, за яким Президент, незалежно від прізвища, може бути арештований за рішенням будь-якого районного суду. У цьому нардепи бачать загрозу державності України.

"Після президентських виборів будь-який районний суд, наприклад, міста Єнакієве, приймає рішення про злочин нового глави держави і приймає рішення про те, що він звинувачується. Не треба згоди Верховної Ради і тим більше суспільства для його арешту. Або навпаки. Після президентських виборів будь-який районний суд міста Дніпропетровська приймає рішення щодо іншого кандидата про його затримання і арешт - також ніякої згоди не треба і у суспільства питати не будуть. Таким чином, підходом, який передбачає арешт Президента - глави української держави - в будь-який момент, за будь-яким рішенням суду, ми закладаємо основи знищення української держави як такої", - пояснив В.Кириленко.

Нагадаємо, питання зняття депутатської недоторканості Верховна Рада України сьогодні розгляне першим. За таке рішення проголосували 420 нардепів.

В'ячеслав Кириленко: біографія і добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини