RU

Проєкт опери в окупованому Криму. У австрійського архітектора почалися проблеми в ЄС

30.12.2020, 22:00
Проєкт опери в окупованому Криму. У австрійського архітектора почалися проблеми в ЄС - Фото
Архітектор Вольф Прікс (Фото: EPA/FRANK MAY)

Будівництво в окупованому Росією Севастополі оперного театру за проєктом бюро Coop Himmelblau австрійського архітектора Вольфа Прікса зіткнулося з труднощами: справою зацікавилася прокуратура Відня, відмовилися від співпраці німецькі інженери. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За інформацією представника ЄС з питань зовнішньої політики Петера Стано, Єврокомісія перебуває у тісному контакті з урядом у Відні щодо цієї справи.

"Якщо буде виявлено порушення санкцій ЄС, австрійська влада повинна вжити дієвих заходів та застосувати покарання, передбачене національним законодавством", – підкреслив він, зазначивши, що триматиме на контролі перевірку з боку Відня в цій справі.

У МЗС Австрії заявили, що австрійська влада знає про діяльність цього архітектурного бюро. Федеральне відомство із захисту конституції і боротьби з тероризмом проводить перевірку – матеріали вже зібрано, їх передали на розгляд прокуратури Відня.

За інформацією DW, у будівництві відмовилося брати участь інженерне бюро Bollinger Grohmann із Франкфурта-на-Майні, яке робило розрахунки несучих конструкцій для проєкту.

У віденському бюро Прікса заявили, що архітектор не коментуватиме питання кримського проєкту. Раніше в інтерв'ю австрійському каналу ORF Прікс сказав, що відмовлятися від проєкту не збирається, оскільки санкції ЄС щодо Криму, на його думку, "не поширюються на сферу культури".

ДОВІДКА. Вольф Прікс – архітектор зі світовим ім'ям, власник Coop Himmelblau. У вісімдесятих роках минулого століття Прікс став одним з ідеологів нового архітектурного напрямку – деконструктивізму. Для масштабних будівель, побудованих у філософії цього стилю, характерна асиметрична деконструкція геометричних форм.
  • 30 листопада посол України в Австрії Щерба заявив про підготовлювані проти Coop Himmelblau санкції через будівництво оперного театру в Севастополі.
  • 5 грудня прокуратура Криму порушила кримінальну справу проти представників Coop Himmelblau.
Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини