RU

Захист Луценка заявив судді Медушевській відвід

07.07.2012, 09:53
Захист Луценка заявив судді Медушевській відвід - Фото
Юрій Луценко
Адвокат колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка Олексій Баганець заявив відвід судді Ганні Медушевській.

Баганець аргументував заяву тим, що суддя порушила право підсудних і захисту допитати свідків, коли на минулому засіданні зачитала протоколи допитів досудового слідства, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Ще однією причиною для відводу, на думку адвоката, є те, що Медушевська у складі колегії суддів неодноразово приймала рішення про відмову випустити Луценка з-під варти.

Баганець нагадав, що 3 липня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт екс-міністра і його утримання під вартою. "Враховуючи це, на мою думку, ви, ваша честь, не можете приймати участь в цьому процесі", - підкреслив Баганець.

Прокурори виступили проти відведення. Один з них, Віктор Клименко, назвав заяву Баганця упередженою й передчасною.

Сам Луценко заяву про відвід підтримав.

Вислухавши аргументи сторін, Медушевська віддалилася в дорадчу кімнату.

Нагадаємо, 3 липня ЄСПЛ визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ Луценка - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язням.

Луценка затримали 26 грудня 2010 року. З тих пір він перебуває в Київському СІЗО. 27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним в скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.

Епізод звинувачень, який стосується візування продовження оперативно-розшукової справи щодо водія Володимира Сацюка в рамках розслідування справи про отруєння на той час кандидата в президенти Віктора Ющенка, виділений в окреме виробництво, і в даний час по ньому триває судовий процес.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини