RU

Про використання ЛітПолУкрбриг в Донбасі не йдеться - Дещиця

28.05.2015, 12:30
Про використання ЛітПолУкрбриг в Донбасі не йдеться - Дещиця - Фото
Андрій Дещиця
Підрозділи створюваної в даний час українсько-польсько-литовської бригади (LITPOLUKRBRIG або ЛПУБ) не використовуватимуться в зоні АТО. Про це в інтерв'ю агентству ВВС розповів посол України в Польщі Андрій Дещиця.

"Основне завдання цього підрозділу - це підготовка українських військових до несення служби за стандартами НАТО та налагодження відповідної взаємодії. Тому такі стажування допомагатимуть нашим військовим підняти рівень командування і поліпшити знання про сучасну техніку", - сказав він.

Разом з тим, зазначив дипломат, в даний час немає планів по залученню військовослужбовців ЛПУБ в антитерористичній операції на сході України.

"На даний момент про використання цієї бригади як одного з підрозділів у військових діях на Донбасі не йдеться, - додав Дещиця.

Нагадаємо, тристороння угода про створення ЛПУБ з командним штабом в Любліні була підписана у вересні 2014 року, а 4 лютого Верховна Рада ратифікувала угоду з Литвою і Польщею про створення спільної військової частини. 20 березня польський Сейм прийняв закон, що наділяє президента Польщі правом ратифікувати таку ж угоду.

Бригада у складі трьох полків загальною чисельністю особового складу 4500 осіб буде задіяна в операціях під егідою ООН, НАТО і ЄС, а також в рамках різних коаліцій, які створені відповідно до статуту ООН. Угода відкрита для приєднання інших держав щодо спільного запрошення сторін.

Структура, комплектування, озброєння, військова техніка та інші аспекти функціонування бригади будуть визначатися окремою технічною угодою між органами, які реалізують державну політику у сфері оборони держав-учасниць. Командування бригади буде розташовуватися в польському місті Люблін.

Кожна з держав-сторін відповідає за фінансове забезпечення власних підрозділів, що входять до складу бригади під час спільних тренувань та навчань, підготовки та безпосередньої участі в операціях.

Читайте також: МініНАТО - навіщо Україні, Польщі та Литві загальна військова бригада

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини