Про вибори в Раду, корупцію і гордість за свої міста: опитування

30.03.2016, 18:26
Про вибори в Раду, корупцію і гордість за свої міста: опитування - Фото
0b042110d70cec77667e55d95bb94de8.jpg
Якби вибори до Верховної Ради пройшли на цьому тижні, більшість киян, які визначилися, віддали б свої голоси Блоку Петра Порошенка (17%), Самопомочі (11%), Батьківщині (9) і Радикальній партії (5%). Про це свідчать результати Всеукраїнського муніципального опитування, проведеного Соціологічною групою Рейтинг від імені Міжнародного республіканського інституту.

Схожі результати продемонстрували опитані і в інших містах центральної частини України, за винятком Сум, де БПП разом з проросійським Опозиційним блоком отримали по 9% голосів респондентів, а найбільше прихильників - у Батьківщини (16%). Самопоміч на другому місці (10%).

Натисніть для збільшення

Про вибори в Раду, корупцію і гордість за свої міста: опитування

У містах західної України електоральні вподобання українців розділилися інакше. У Львові більшість (29%) готові підтримати Самопоміч, в Івано-Франківську та Хмельницькому - Свободу (21% і 17%), в Луцьку - УКРОП (16%), в Ужгороді - Батьківщину (17%), в Чернівцях, Тернополі та Рівне - БПП (15%, 14% і 13%).

Про вибори в Раду, корупцію і гордість за свої міста: опитування

Українці на півдні і сході країни голосували б інакше. Згідно з результатами опитування, в Одесі, Миколаєві, Запоріжжі, Дніпропетровську, Сєвєродонецьку і Маріуполі більшість голосів отримав би Опозиційний блок. У Херсоні трохи більше прихильників БПП, в Харкові 25% згодні віддати голоси партії Відродження.

Про вибори в Раду, корупцію і гордість за свої міста: опитування

Корупція і кумівство

91% українців по всій країні вважають проблемою корупцію на рівні міської влади в своєму місті (63% назвали проблему серйозною, 28% - швидше за все проблемою). Кумівство проблемою вважають 85% респондентів (56% назвали проблему серйозною - 29% - швидше за все проблемою).

Відповідаючи на запитання, чи доводилося протягом останніх двох років давати хабар місцевим чиновникам, найбільше позитивних відповідей прозвучало від жителів Ужгорода (17% опитаних давали хабарі не менше трьох разів, з них 3% - більше 5 раз). Також по 9% респондентів з Києва, Черкас та Рівного заявили, що давали хабарі не менше трьох разів.

Найменше людей, які давали хабар протягом останніх двох років - у Миколаєві, Івано-Франківську та Сумах.

Про вибори в Раду, корупцію і гордість за свої міста: опитування

На питання, чи є актом корупції передача представнику місцевої влади подарунка або хабара, 27% респондентів Сєвєродонецька відповіли негативно, погодилися - 38% і не змогли відповісти - 35%. В Одесі не вважають хабар або подарунок чиновнику актом корупції 14% опитаних, вважають актом корупції - 55%, не змогли відповісти - 32%. В інших містах більше половини громадян назвали такі дії актом корупції.

Про вибори в Раду, корупцію і гордість за свої міста: опитування

Відносини і настрої

Найвищий відсоток громадян, переконані в тому, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку, соціологи виявили в Запоріжжі (80%), Полтаві (79%), Маріуполі (75%), Сумах (73%). Найбільше задоволених станом справ - в Чернівцях (26%), Києві (25%), Львові (22%), Черкасах і Херсоні (по 21%).

Найбільша кількість громадян, які пишаються своїм містом, живуть у Львові (73%), Вінниці та Одесі (по 72%), Харкові та Івано-Франківську (по 71%). Найбільше тих, хто не пишається своїм містом - в Маріуполі (24%), Кіровограді (23%), Житомирі (21%), Херсоні (19%) та Хмельницькому (18%).

Про вибори в Раду, корупцію і гордість за свої міста: опитування

Найбільше бажаючих покинути своє місто і виїхати за кордон - в Тернополі (38%), Запоріжжі (33%) і Ужгороді (36%). У той же час, висловили готовність залишитися 74% жителів Одеси, по 68% в Луцьку і Харкові, по 67% в Миколаєві і Херсоні, 66% жителів Вінниці та 64% опитаних в Сєвєродонецьку.

Про вибори в Раду, корупцію і гордість за свої міста: опитування

В цілому найбільше задоволені якістю обслуговування і надання послуг жителі Вінниці (зведений індекс 3,4 з 5), Харкова і Львова (по 3,2), Луцька та Хмельницького (по 3,1). Цей показник являє середнє значення 22 послуг, про які запитували респондентів: тротуари, вивезення сміття, медицина, школи і т.д.

Євросоюз і НАТО

Відповідаючи на питання, якби Україна могла вступити тільки в один міжнародний економічний союз, 57% респондентів зі всієї країни висловилися на підтримку Євросоюзу, 14% - за Митний союз. Найбільше прихильників ЄС - серед жителів Івано-Франківська та Тернополя (по 93%), Луцька, Львова, Ужгорода (по 84%). Найбільше бажаючих вступити до Митного союзу - в Сєвєродонецьку (36%), Маріуполі (34%) і Харкові (32%).

Про вибори в Раду, корупцію і гордість за свої міста: опитування


На питання, якби сьогодні проводився референдум про вступ України в НАТО, 44% опитаних відповіли б "за", 27% відповіли б "проти", 11% не брали б участі в голосуванні і 18% вагалися з відповіддю. Географічно найбільше прихильників Північноатлантичного альянсу в містах західної України: Тернопіль (89%), Івано-Франківськ (85%), Львів (79%), Ужгород (75%). Найбільше противників НАТО - в Сєвєродонецьку (46%), Маріуполі (49%), Харкові та Миколаєві (по 45%).

Про вибори в Раду, корупцію і гордість за свої міста: опитування

Освіта, зайнятість, релігія респондентів

Більшість опитаних в містах західної України мають вищу або середню спеціальну освіту, не працюють або працюють на приватних підприємствах і є прихожанами Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП). Тільки в Чернівцях і Ужгороді прихожан УПЦ Московського патріархату серед респондентів виявилося більше (відповідно 56% і 30%) ніж прихожан УПЦ КП (по 21%).

У центральному регіоні більшість також мають вищу або середню спеціальну освіту, багато хто не працює або працює на приватних фірмах, рідше - в державному секторі. Переважна більшість - парафіяни УПЦ КП, за винятком Чернігова, де перевага не така істотна (33% і 30% - парафіяни УПЦ МП), а також Сум (25% і 22% відповідно).

У містах півдня і сходу України більшість опитаних не працюють (тільки в Одесі (49%) і Запоріжжі (42%) кількість працюючих перевищує кількість безробітних), мають вищу або середню спеціальну освіту. У Харкові, Дніпропетровську, Херсоні, Запоріжжі та Миколаєві більшість - парафіяни УПЦ КП, в Одесі, Маріуполі та Сєвєродонецьку - більше прихожан УПЦ МП (відповідно 38%, 42% і 47%).

Дані опитування були зібрані в 24 містах України (Київ і всі обласні центри; в Донецькій області - Маріуполь, в Луганській - Сєвєродонецьк) 20 січня - 8 лютого 2016 року за допомогою face-to-face інтерв'ю вдома у респондентів.

Загальна вибірка: 19200 інтерв'ю (по 800 в кожному місті). Цільова аудиторія - постійні мешканці України віком від 18 років і старше. Вибірка є репрезентативною для населення міст за віком і статтю.

Попереднє муніципальне опитування проводилося в 22 містах 2-20 березня 2015 року, всього було опитано 17600 респондентів.

Статистична похибка для кожного міста не перевищує ± 3,5%.

Досяжність респондентів в середньому склала 62,8%.

Опитування було профінансовано урядом Канади.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter в Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю