RU

Про отримання безвізового режиму в Ризі поки не йдеться - МЗС

15.04.2015, 12:08
Про отримання безвізового режиму в Ризі поки не йдеться - МЗС - Фото
776e1e7f85753e711f09aaf7c20ad2ba.jpg
Міністерство закордонних справ України очікує, що на травневому саміті східного партнерства в Ризі буде прийнято рішення про просування України до безвізового режиму. Про це сьогодні на парламентських слуханнях, присвячених питанню запровадження безвізового режиму з ЄС, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Наприкінці травня відбудеться Ризький саміт Європейського Союзу - ЄС плюс Східне партнерство. І ми послідовно працюємо над тим, щоб під час цього саміту було прийнято принципове рішення про просування в напрямку безвізового режиму для України. Звичайно, за умови виконання всіх тих реферних точок, які ми повинні зробити, як я сподіваюся, в найближчі місяці", - передає його слова кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Глава комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Ірина Геращенко додала, що рішення Євросоюзу щодо безвізового режиму буде складатися з двох частин - технічної та політичної.

"Нам необхідно прискорити виконання технічних передумов, тому що Україна не повинна давати ніяких підстав жодній країні ЄС говорити про невиконання нами технічних завдань. Очевидно, що рішення буде формулюватися з двох частин... Буде технічна частина, і тут ми повинні продемонструвати прогрес, і політична частину. Щодо технічної частини до нас не повинно бути ніяких зауважень. Але ми будемо нещирими, якщо не визнаємо, що, на жаль, є і політична складова прийняття рішення", - зазначила вона.

Раніше думка про те, що на саміті в Ризі 21-22 травня не буде прийнято рішення про надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом, висловлював глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс також зазначав у березні, що Україна може розраховувати на лібералізацію візового режиму, що, однак, не є синонімом "безвізового режиму".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини