RU

Приймати е-декларації чиновників почнуть з 1 вересня - НАЗК

18.08.2016, 16:02
Приймати е-декларації чиновників почнуть з 1 вересня - НАЗК - Фото
2fe5c8690f2af2ca749a134c0736ae18.jpg

Електронні декларації чиновників будуть подаватися до Єдиного держреєстру декларацій з 1 вересня, коли Держспецзв'язку забезпечить повноцінне функціонування електронної системи. Про це на спільному засіданні комітету Верховної Ради з питань запобігання корупції та комітету з інформатизації та зв'язку повідомила глава Національного агентства щодо запобігання корупції (НАЗК) Наталія Корчак, передає кореспондент ЛІГА.net.

За її словами, говорити про зрив запуску системи декларування не можна, так як система запущена, нехай навіть без державного сертифікату безпеки.

Інші виступаючі вказали на те, що саме відсутність сертифіката в значній мірі позбавляє систему сенсу, так як внесені до неї дані через це не можуть вважатися достовірними.

Депутати констатували, що члени НАЗК виявилися не в змозі вирішити питання відповідальності за запуск системи, яка фактично є основним інструментом для роботи агентства.

Керівник Держспецзв'язку Леонід Євдоченко перерахував причини, через які система електронного декларування не може зараз отримати сертифікат безпеки. За його словами, система не повністю відповідає технічним завданням (реалізовані три функціональних модуля з п'яти), не підтримує систему ідентифікації по BankID, а супровідна документація містить недоліки.

Директор компанії-розробника "Міранда" Юрій Новіков пояснив, що система здавалася в тому складі, який був узгоджений з замовником і з обумовленим ТЗ саме для цього етапу розробки. Два функціональних модуля, за його словами, мають бути підключені вже після запуску системи. Він також заявив, що компанія усунула всі недоліки, інформація про які була їй передана.

Члени комітетів констатували, що при запуску системи електронного декларування були допущені грубі організаційні прорахунки, які стали однією з головних причин зриву.

Після закриття засідання Юрій Новіков повідомив ЛІГА.net, що не бачить підстав для того, щоб його компанія припинила роботу над проектом, який "Міранда" отримала за результатами проведеного ПРООН міжнародного конкурсу.

За його словами, практично всі зауваження, які йому вдалося отримати від Держспецзв'язку та НАЗК, стосувалися не програмного коду, а дооформлення документації, причому всі необхідні виправлення вже внесені.

Пізніше глава комітету Верховної Ради з протидії корупції, депутат від Самопомочі Єгор Соболєв на своїй сторінці у Facebook підтвердив, що НАЗК змінило рішення почати прийом декларацій з 15 серпня, нова дата - 1 сентября.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини