Пристайко: Україна працює над новою редакцією мінських угод

21.02.2020, 09:15
Пристайко: Україна працює над новою редакцією мінських угод - Фото
Вадим Пристайко (Фото: прес-служба Кабміну)

Україна працює над новою редакцією мінських угод, хоча Росія публічно виступає проти внесення до них будь-яких змін. Про це заявив голова МЗС Вадим Пристайко, повідомляє Голос Америки.

За його словами, офіційний Київ працює над тим, щоб змусити учасників процесу погодитися з тим, що мінські домовленості "вичерпали себе і вимагають змін". Він додав, що деякі правки до угод "вже внесені", зокрема "формула Штайнмаєра і розведення сил", і підкреслив, що РФ проти цього не заперечувала.

Голова МЗС уточнив, що з часом буде розроблений новий документ, "який буде простіше виконати і досягти результатів". Він нагадав, що домовленості повинні були бути виконані ще в 2015-му.

"Зараз 2020-й - ми все ще не досягли миру. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно міняти, адже деякі його пункти реалізувати неможливо", - зазначив Пристайко.

ДОВІДКА. Франк-Вальтер Штайнмаєр - голова МЗС ФРН на момент початку агресії РФ проти України і до січня 2017-го, учасник переговорів у нормандському форматі. ФШ - запропонований ним порядок виконання других мінських угод. Вперше про неї стало відомо після паризького саміту четвірки в жовтні 2015-го.

  • 11 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що відчуває - Росія готова думати над зміною мінських угод, і сподівається на проведення виборів у всій Україні восени цього року.

Читайте також: Пристайко закличе ООН ввести миротворців до захопленого Донбасу

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю