Припинити війну: в Росії опозиція оголосила вимоги до Кремля

18.07.2017, 12:31
Припинити війну: в Росії опозиція оголосила вимоги до Кремля - Фото
da91bb345c585bb06b415260611c6661.jpg
Опозиційний Форум Вільної Росії збирає підписи під "першочерговими вимогами" до Кремля в сфері зовнішньої політики РФ. У зверненні, оприлюдненому в мережі, серед іншого, міститься заклик припинити збройну агресію проти України і вивести війська з окупованих територій.

Ініціатори звернення підкреслюють, що "неможливо побудувати правову державу, ігноруючи і тим більше виправдовуючи протиправні дії, що здійснюються владою РФ щодо інших держав".

Опозиціонери, зокрема, вимагають "негайно припинити військову агресію" Кремля проти суверенних держав і вивести підрозділи російської армії з усіх окупованих територій, які, згідно з нормами міжнародного права, входять до складу Грузії і України.

"Негайно припинити військову, фінансову, дипломатичну та іншу підтримку сепаратистських сил і рухів, що діють на території зарубіжних держав, в тому числі держав колишнього Радянського Союзу", - йдеться в зверненні.

Також його ініціатори вимагають визнати "юридично нікчемними" всі акти, пов'язані з анексією АР Крим та Севастополя, визнанням фейковою державності сепаратистських Абхазії і Південної Осетії і неформальної легітимацією терористичних організацій ДНР і ЛНР.

Читайте також: Поки в Кремлі Путін, Україні не бути членом НАТО - екс-посол США

Серед інших вимог опозиції - притягнення до кримінальної відповідальності всіх винних у військових злочинах в Україні та Грузії, а також введення в РФ кримінального покарання за втручання у внутрішні справи інших держав і його діяльну підготовку.

"Ми переконані в тому, що демонтаж існуючого в Росії політичного режиму без виконання цих вимог неможливий", - резюмують ініціатори звернення.

Станом на 12:04 18 липня 2017 го під вимогами підписалися 29 осіб, в тому числі екс-радник президента РФ Володимира Путіна Андрій Ілларіонов, російський політолог і публіцист Владислав Іноземцев, російський опозиціонер Гаррі Каспаров, письменник і публіцист Віктор Шендерович, адвокат українських політв'язнів в Росії Марк Фейгін.

9 липня 2017 року Парламентська асамблея ОБСЄ прийняла декларацію, в якій, зокрема, засудила окупацію Росією Криму та агресію Кремля в Донбасі.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю