RU

При Міноборони створено об'єднаний центр звільнення заручників

09.12.2014, 12:32
При Міноборони створено об'єднаний центр звільнення заручників - Фото
Юрій Тандет і Василь Будик
При Міністерстві оборони України створено об'єднаний координаційний центр звільнення заручників. Одним з головних завдань центру є забезпечення соціальним захистом, надання офіційного статусу переговорним групам. Про це на брифінгу повідомив радник заступника міністра оборони України Василь Будик, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Міноборони прийняло рішення про створення координаційного центру, в який запрошені люди, що допомагають у звільненні наших хлопців. Головне завдання - забезпечення соціальним захистом, статусом людей, які їздять за лінію фронту, зустрічаються з іншою стороною", - зазначив він.

За словами представника Міноборони, взаємодія переговорних груп є однією з важливих проблем.

"На жаль, є негативні моменти в цій роботі, коли кілька груп перетинаються, ведуть переговори щодо звільнення одних і тих же хлопців з різними угрупованнями, які існують на тій стороні. Це дозволить уникнути таких проблем", - додав Будик.

У свою чергу, глава центру Юрій Тандит повідомив, що на базі "міністерства оборони ДНР" також створений центр, який займається звільненням полонених.

"Ми постійно ведемо переговори з ними, є там група людей, яких ми бачимо, ми знаємо про них практично все. І ми з ними домовляємося", - сказав він.

Тандем також повідомив, що переговорні групи не звільняють людей за гроші і закликав родичів українських військовослужбовців або бійців добровольчих батальйонів не погоджуватися на такі можливі пропозиції з боку бойовиків.

"Перше - якщо починають звільняти людей за гроші, то просто починають виловлювати звичайних людей з вулиць і вимагати гроші. Друге - це страшний злочин і фактами цими займається в тому числі СБУ. Вже деякі люди затримані, за ним ведеться слідство. На жаль, деякі волонтери опубліковували списки людей, які знаходяться там, і аферисти виходили на близьких. Використовуючи стан афекту людей, вони вкрадаються в довіру і брали гроші, але родичі натомість не отримували своїх близьких. Якщо ми почнемо давати гроші за наших хлопців, тоді відразу почнуть пропадати на вулицях деяких міст, особливо прифронтових, люди", - підкреслив глава центру.

Відповідаючи на питання, чи будуть оприлюднені списки полонених українців, Василь Будик повідомив, що переговорники не публікуватимуть такі дані через велику кількысть спекуляцій.

"Найближчим часом буде створено сайт цієї тематики, ми працюємо. Що стосується списків, ми не намагаємося публікувати ті списки, які у нас є. Причина проста - дуже багато спекуляцій на цю тему. Ми знаємо, є різні списки, опубліковані різними і чесними, і не чесними людьми. Такий, наприклад, список існує якоїсь Васильєвої, в якому позначені прізвища наших хлопців. на жаль, мені дзвонили неодноразово батьки, які впізнали своїх дітей, які вже поховані, як герої, і вони числяться в цих списках. Те тобто, якщо, напевно, це все-таки спекуляція, негарна спекуляція. Є шахраї, аферисти, які дізнаються прізвища, дані батьків і намагаються виманювати гроші. Тому списки є у тих, кому вони дійсно потрібні - службам, які ведуть роботу, переговірникам. Що стосується відкритості - я категорично проти з цих причин. Нам потрібно захистити родичів і уникнути спекуляцій", - сказав він.

Читайте також: Україна готова до обміну полоненими "всіх на всіх" - Міноборони

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини