RU

Президент запропонує провести місцеві вибори на Донбасі

16.06.2014, 17:12
Президент запропонує провести місцеві вибори на Донбасі - Фото
Петро Порошенко (фото - Facebook)
Президент України Петро Порошенко запропонує Донбасу обрати собі місцеву владу і взяти на себе відповідальність за ситуацію в регіоні. Про це він заявив, відкриваючи засідання Ради національної безпеки і оборони, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Президент зазначив, що одним з ключових елементів мирного плану врегулювання є децентралізація влади. Порошенко висловив упевненість в тому, що вже на цьому тижні відповідний проект змін до Конституції буде внесено до Верховної Ради України, а також направлено до Венеціанської комісії. Він зазначив, що проект передбачає делегування істотної частини президентських повноважень місцевим громадам.

"Левова частка проблем, починаючи від проблем застосування мови, включаючи російську, на території громади, буде віднесена до повноважень місцевих органів влади. Значна частина гуманітарних питань, розширення бюджетних можливостей будуть кореспондуватися з істотним підвищенням відповідальності територіальних громад. Також передбачається, що одразу після прийняття мирного плану і прийняття змін до Конституції мають бути проведені дострокові місцеві вибори в Донецькій і Луганській областях для того, щоб громада могла визначити своїх представників і таким чином дати їм владні повноваження, відповідно до яких вони б несли відповідальність за мир, спокій і благополуччя на території громади", - сказав Порошенко.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини