RU

Президент Польщі: Волинська трагедія має ознаки геноциду

11.07.2013, 15:27
Президент Польщі: Волинська трагедія має ознаки геноциду - Фото
Броніслав Коморовський (фото - ЕРА)
Президент Польщі Броніслав Коморовський на заходах до 70-ї річниці Волинської трагедії у Варшаві назвав її "злочином з ознаками геноциду" і одним з найбільш "болючих" дослідів поляків у часи Другої світової війни.

Коморовський, який взяв участь у відкритті пам'ятника жертвам трагедії, зазначив, що взаємне прощення можливе лише на базі правди. "Я зворушений, що можу зустрітися тут разом з вами на спільній молитві за душі жертв волинського злочину, який має ознаки геноциду", - сказав він, передає УНІАН

Президент Польщі зазначив, що жертвами злочину і етнічних чисток стали "десятки тисяч безневинних людей, у тому числі жінки, діти, старі; в першу чергу поляки, але також українці і ті, хто рятував сусідів і рідних".

"Нехай завдяки очищенню історичної пам'яті усі будуть готові поставити вище те, що об'єднує, а не те, що роз'єднує", - процитував Коморовський також слова Іонна Павла II, зазначивши, що ці слова повинні бути дороговказом для поляків та українців.

Нагадаємо, Сейм Польщі планує проголосувати заяву щодо сімдесятих роковин Волинської трагедії у п'ятницю. Правляча партія відмовилася називати Волинську трагедію геноцидом, як того вимагала опозиція. Замість цього планується прийняти заяву, в якій трагедія буде названа "етнічною чисткою з ознаками геноциду".

20 червня Сенат Польщі (верхня палата парламенту) ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії. Трагічні події 1943 року народження, вважають польські сенатори, мали організований і масовий характер і супроводжувалися жорстокістю - "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Винуватці - ОУН і УПА. Кількість жертв - близько 100 тис. поляків. Однак українські історики говорять про втричі меншу цифру і про неприпустимість використання слова "геноцид". Крім того, зазначають вони, у заяві польського Сенату нічого не сказано про українців, загиблих у тому числі від рук польських націоналістів у протистоянні 1940-х.

Читайте також: Ехо Волинської трагедії: чому поляки знову говорять про геноцид
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини