RU

Президент підписав новий Кримінальний процесуальний кодекс

14.05.2012, 14:05
Президент підписав новий Кримінальний процесуальний кодекс - Фото
526908204dd621d09834efa155e01f08.jpg
Президент України Віктор Янукович підписав новий Кримінальний процесуальний кодекс.Об це повідомляє прес-служба президента. У підготовці кодексу брали участь міжнародні експерти.

"Сьогодні зранку я підписав Кримінальний процесуальний кодекс України, який буде імплементований у всі українські закони, а їх більше 300, і почне діяти, як тільки закінчиться імплементація", - зазначив Янукович.

Нагадаємо, Верховна Рада затвердила новий КПК вночі 13 квітня. При обговоренні проекту в залі були присутні менше 100 народних депутатів, але голосування за статті здійснювалося 250 і більше картками.

Кодекс повністю змінює систему координат захисту й звинувачення під час досудового та судового процесів, зрівнює їх у правах і вводить принцип змагальності сторін. Крім того, документ скасовує саму процедуру порушення кримінальної справи, скорочує терміни розслідування, додає до переліку запобіжних заходів домашній арешт і звільнення під заставу, а також вводить в процес суд присяжних. Однак  підводних каменів в президентський КПК теж потрапило чимало: на думку експертів, кодекс посилює повноваження правоохоронних органів, суд присяжних у запропонованій схемі виявиться марним, а робота прокуратури може бути паралізована.

Янукович очікує від нового КПК введення в Україні якісно нової системи и правових засобів захисту людини, суспільства і держави від кримінальних злочинів, а також удосконалення процедури кримінального судочинства. "Цей закон став важливим кроком на шляху підвищення рівня захисту прав громадян і поліпшення інвестиційного клімату в державі", - вважає голова української держави.

Після підпису президента має пройти ще шість місяців до вступу в силу закону.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини