RU

Президент Австрії відмовився їхати на саміт до Ялти

27.04.2012, 13:39
Президент Австрії відмовився їхати на саміт до Ялти - Фото
Президент Австрії Хайнц Фішер (фото: ЕРА)
Президент Австрії Хайнц Фішер слідом за президентом Німеччини відмовився приймати участь в 18-му саміті голів держав Центральної Європи, який пройде 11-12 травня в Ялті. Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Президент не прийняв запрошення на цей саміт через щільний робочий графік, і повідомив про це українській стороні ще три тижні тому", - повідомила прес-секретар Фішера.

Також під питанням участь в ялтинському саміті і президента Чехії Вацлава Клауса. За інформацією голови представництва ЄС Жозе Тейшейри, швидше за все, Клаус також проігнорує участь в саміті.

Нагадаємо, першим поїздку на зустріч президентів країн Центральної Європи, яка відбудеться в травні в Ялті, скасував президент Німеччини Йоахім Гаук. У відомстві федерального президента повідомили, що рішення голови держави не їхати в Ялту було прийнято саме з урахуванням поводження з Юлією Тимошенко та іншими політичними ув'язненими.

Раніше Європейська комісія в терміновому порядку зажадала від української влади пояснити, що відбувається з ув'язненим екс-прем'єром. "Ми в терміновому порядку чекаємо роз'яснення від української влади про ситуацію з Тимошенко і наполягаємо на тому, щоб відповідна і незалежна людина і її адвокат отримали до неї строковий доступ на досить тривалий період", - сказали в Європейській комісії.

У посольстві США в Україні також заявили про намір розібратися з ситуацією з можливим побиттям Юлії Тимошенко. Тимошенко повідомила, що її вдарили в живіт і силою стягли з ліжка. Тюремна влада каже, що ув'язнену ніхто не бив і не принижував, і що в голодування опозиціонерки повірять лише тоді, коли побачать письмовий доказ цього факту.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини