RU

Президент Європарламенту сумнівається в справедливості суду над Тимошенко

11.10.2011, 15:17
Президент Європарламенту сумнівається в справедливості суду над Тимошенко - Фото
156f0b4ddca764ca207cccd1500794bf.jpg

Президент Європарламенту сумнівається в справедливості суду над Тимошенко

Президент Європейського парламенту Єжи Бузек шкодує в зв'язку з рішенням суду засудити екс-прем'єра України Юлію Тимошенко до семи років в'язниці і чекає перегляду вироку під час оскарження.

"Я глибоко шкодую щодо винесення українським судом рішення у відношенні Юлії Тимошенко, яким вона засуджена до семи років ув'язнення. Контекст і умови цього вироку ставлять питання про його політично мотивований характер і про вибіркове застосування закону в Україні. У мене є серйозні сумніви в справедливості, незалежності і прозорості цього суду", - говориться в заяві Бузека, оприлюдненій сьогодні Представництвом ЄС в Україні.

"Я чекаю, що вирок буде переглянуто в ході процесу оскарження. Закон, застосований у відношенні Тимошенко, відноситься до радянських часів і передбачає кримінальне переслідування для політичних рішень. Це - рідка практика в демократичних країнах. Україна - велика нація, яка заслуговує кращого", - наголосив він.

Також Бузек висловив надію, що до Кримінального кодексу дуже скоро будуть внесені відповідні поправки і їх прийме Верховна Рада України. "Зміцнення верховенства права і боротьба з корупцією життєво важливі не тільки для завершення переговорів про асоціацію до кінця цього року і поглиблення відносин України-ЄС, але і для консолідації демократії в Україні", - заявив Бузек.

Нагадаємо, сьогодні Печерський районний суд Києва визнав екс-прем'єра Юлію Тимошенко винною в перевищенні влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році і засудив її до позбавлення волі строком на сім років. Такий вирок зачитав суддя Родіон Кірєєв.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини