RU

Президент просить владу захистити інтелектуальну власність

21.11.2008, 14:58

Президент України Віктор Ющенко переконаний, що українська влада не захищає інтелектуальної власності країни. Про це він заявив, під час засідання Ради національної безпеки і оборони України в п'ятницю.

"На жаль, інтелектуальний продукт досі не став основою формування інноваційної економіки України. Ця сфера не розглядається ні урядом, ні парламентом як могутній ресурс розвитку і стабілізації внутрішнього економічного ринку. Фінансові ресурси, які Україна накопичила за останні докризові роки, були інвестовані у будь-що, але тільки не в наші перспективи, не в інтелектуальну власність, не в землю", - сказав Президент, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

В.Ющенко вважає, що держава недооцінює саму роль інтелектуальної власності в розвитку національної економіки і не використовує її явний потенціал. "У зв'язку з тим, що не враховується інтелектуальна власність, обсяги нематеріальних активів промислових підприємств, як кажуть експерти, занижено на 40-50, або аж до 80% у деяких сферах національної економіки. Оцінено залізо, не оцінено людину і його інтелектуальний внесок - найосновніший носій багатства. Чим торгуємо? Торгуємо металом, а не інтелектом", - заявив він.

Глава держави також шкодує, що Україна стала "стабільним донором інтелектуальних ресурсів для Європи і світу". За словами В. Ющенка, сьогодні на засіданні РНБО буде розглянуто необхідні зміни до нормативно-правової бази.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини